Спеціальні потреби

Арабський телеканал «Аль-Джазіра» заговорив англійською


Телеканал славиться своїми гарячими новинами - інтерв'ю не лише з терористами, такими, як наприклад, Осама Бін Ладен, але й також з впливовими американськими посадовцями.

Із запуском нового англомовного телеканалу Аль-Джазіра сподівається розширити свою аудиторію від арабської і близькосхідної до англомовної. Наразі канал передає з Дохи, що у Катарі, а також має 20 власних бюро у всьому світі, включно з одним у Вашингтоні, - всього за три квартали від Білого Дому. Керівництво телеканалу обіцяє висвітлювати події у світі прямолінійно і збалансовано. І хоча Держдепартамент США говорить, що «Аль-Джазіру» вважають найбільш об'єктивним і незаанґажованим мовником в арабському світі, чимало американців асоціюють телеканал з терористами і лідерами Аль-Кайди, причетними до терактів у США. Організація «Точність у мас-медія» вказує на те, що репортажі «Аль-Джазіри» надихають людей іти і убивати американців в Іраку.

Америка, як відомо, бореться за створення демократії в Іраку. Професор університету Джорджа Вашингтона Марк Фельдштейн говорить, що вільні ЗМІ є невід'ємною частиною будь-якої демократії. «Не треба забувати про Сполучені Штати і геніальність нашої системи, що основоположники нашої Конституції вірили у вибір вільних ідей. Вони вірили, що чим більше є голосів, тим швидше досягається істина. Тому намагання зупинити Аль-Джазіру, не дозволяти їй мати свій голос суперечить тому, чого домагалися основоположники нашої Конституції», - каже він.

Фельдштайн говорить, що Аль-Джазіра повинна мати право конкурувати на комерційному ринку. В той час, як жоден з американських телеканалів не має наміру транслювати їхні нові англомовні програми, Фальштайн говорить, що інформація всеодно знайде свою аудиторію. Зокрема він говорить так: «Проблема у тому, що світ обвитий Інтернетом, ви всеодно зможете отримати ці новини онлайн. Сьогодні важко контролювати таку інформацію».

Але як опоненти, так і прихильники «Аль-Джазіри» розуміють силу інформації. Якщо одна сторона говорить, що телеканал може використовуватися для підбурювання до насильства. Інша наполягає, що інформацію треба поширювати, щоб запобігти дезінформації.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG