Спеціальні потреби

Арабський телеканал «Аль-Джазіра» заговорив англійською


Телеканал славиться своїми гарячими новинами - інтерв'ю не лише з терористами, такими, як наприклад, Осама Бін Ладен, але й також з впливовими американськими посадовцями.

Із запуском нового англомовного телеканалу Аль-Джазіра сподівається розширити свою аудиторію від арабської і близькосхідної до англомовної. Наразі канал передає з Дохи, що у Катарі, а також має 20 власних бюро у всьому світі, включно з одним у Вашингтоні, - всього за три квартали від Білого Дому. Керівництво телеканалу обіцяє висвітлювати події у світі прямолінійно і збалансовано. І хоча Держдепартамент США говорить, що «Аль-Джазіру» вважають найбільш об'єктивним і незаанґажованим мовником в арабському світі, чимало американців асоціюють телеканал з терористами і лідерами Аль-Кайди, причетними до терактів у США. Організація «Точність у мас-медія» вказує на те, що репортажі «Аль-Джазіри» надихають людей іти і убивати американців в Іраку.

Америка, як відомо, бореться за створення демократії в Іраку. Професор університету Джорджа Вашингтона Марк Фельдштейн говорить, що вільні ЗМІ є невід'ємною частиною будь-якої демократії. «Не треба забувати про Сполучені Штати і геніальність нашої системи, що основоположники нашої Конституції вірили у вибір вільних ідей. Вони вірили, що чим більше є голосів, тим швидше досягається істина. Тому намагання зупинити Аль-Джазіру, не дозволяти їй мати свій голос суперечить тому, чого домагалися основоположники нашої Конституції», - каже він.

Фельдштайн говорить, що Аль-Джазіра повинна мати право конкурувати на комерційному ринку. В той час, як жоден з американських телеканалів не має наміру транслювати їхні нові англомовні програми, Фальштайн говорить, що інформація всеодно знайде свою аудиторію. Зокрема він говорить так: «Проблема у тому, що світ обвитий Інтернетом, ви всеодно зможете отримати ці новини онлайн. Сьогодні важко контролювати таку інформацію».

Але як опоненти, так і прихильники «Аль-Джазіри» розуміють силу інформації. Якщо одна сторона говорить, що телеканал може використовуватися для підбурювання до насильства. Інша наполягає, що інформацію треба поширювати, щоб запобігти дезінформації.

XS
SM
MD
LG