Спеціальні потреби

Актуально

НСНУ намагається обрати нове керiвництво

Партія Наша Україна намагається обрати нове керівництво. Перед новим лідером буде стояти питання – чи залишатися в опозиції, чи увійти до широкої коаліції. Нині також вирішується питання, чи оскражувати в суді конституційну реформу, яка забрала від президента частину його повноважень.

Партія Наша Україна – вчергове намагається оновити керівництво. Рада партії зібралася у Києві для того, щоб обрати керманича політичної сили. Найімовірнішими кандидатами називають нинішнього голову Романа Безсмернтого та колишнього прем`єра Юрія Єханурова. Втім, оглядачі та самі партійці не виключають – що цю посаду обійме хтось інший.

Донедавна претендентом на посаду керівника називали депутата ВР Миколу Катеринчука. Цього тижня він вийшов із партії. Оглядачі не виключають – його приклад можуть наслідувати багато рядових «нашоукраїнців». Особливо із західних областей, де партія мала найбільший вплив, але стрімко втрачає популярність електорату. Якщо Катеринчук вирішить створити новий політичний проект – НУ опиниться перед загрозою розколу.

Відсутність сильного та харизматичного провідника – чи не найбільша проблема Нашої України. Такі лідери є в усіх парламентських партіях. Президент Ющенко – є лише почесним головою НСНУ. З різних міркувань він часто дистанціюється від своєї політичної сили.

Хоча донині партія позиціонувала себе як пропрезидентська. Втім, останнім часом непорозуміння та взаємні образи лідерів Нашої України та Віктора Ющенка все частіше стають надбанням преси. Президент був незадоволений переходом партії в опозицію. Він і досі наполягає на відновленні діалогу з «регіоналами». Новий лідер партії може як залишити Нашу Україну в опозиції, так і відновити діалог із антикризовою коаліцією. Партія регіонів не полишає надії на діалог з пропрезидентською силою, каже Раїса Богатирьова.

«Ми знаємо багато представників партії та фракції НСНУ, які вважають, що співпраця в рамках «антикризової коаліції» можлива через розширення формату до широкої коаліції».

Втім, у самій партії називають повернення до коаліції – неможливим. Кажуть, що позиція президента не змінить точку зору «нашоукраїнців». І це питання навіть не розглядається.

Крім обрання керівництва, партія має ухвалити ще одне важливе рішення – чи оскаржувати в Конституційному суді політичну реформу. Для того, щоб розпочати цю процедуру, достатньо підписів 50 народних депутатів. Якщо суд визнає, що зміни до Конституції були внесені незаконно, президенту повернуть значну частину повноважень, які перебрав на себе уряд, очолюваний сьогоднi Віктором Януковичем.

Всі новини дня

​​​​​​​Московський патріарх «працював на КДБ» ще в 1970-х, кажуть у Швейцарії

У швейцарській пресі опубліковані матеріали поліції Швейцарії, які вказують на співпрацю теперішнього патріарха Російської православної церкви Кірілла з КДБ (Комітет державної безпеки СРСР), коли він з 1971 до 1974 року був представником Московського патріархату в організації Світова рада церков у Женеві.

Увага до глави Російської православної церкви зараз особливо велика з огляду на те, що він фактично підтримує російське вторгнення в Україну, а російські священики благословляють армію на війну та обіцяють опрощення гріхів російським солдатам.

Тижневики Sonntagszeitung та Le Matin Dimanche повідомляють, що отримали доступ до матеріалів поліції в національному архіві Швейцарії.

В публікаціях йдеться, що патріарх (світське ім’я Володимир Гундяєв), під кличкою «Міхайлов» працював для КДБ, зокрема виконуючи пропагандистську роль, відкидаючи звинувачення про утиски релігійних свобод комуністичною владою у тодішньому СРСР.

Москва також використовувала участь в міжнародних організаціях і зокрема у Світовій раді церков для критики західних держав і зокрема США.

Le Matin Dimanche подає коментарі родича патріарха Кірілла Міхаїла Ґундяєва, який зараз працює представником Московського патріархату в Женеві.

Міхаїл Ґундяєв визнав, що його дядько перебував «під суворим контролем КДБ», але стверджував, що той не був агентом.

Велика Британія і Канада влітку 2022 внесли московського патріарха до санкційних списків за його ідеологічну роль в російської агресії проти України.

Європейський Союз також хотів накласти санкції на патріарха Кірілла, але приязний до Росії уряд Угорщини, посилаючись на захист релігійних свобод, домігся, щоб його ім’я було вилучене.

Патріарх Кірілл, повторюючи твердження президента Путіна, каже, що Росія, воюючи в Україні, буцімто захищається від зовнішніх намагань її знищити, або насадити росіянам інші цінності.

У січні Кірілл сказав у проповіді, що неназвані зовнішні сили хочуть «нав’язати їм (людям в Росії) якісь цінності, які навіть і цінностями назвати неможливо, щоб вони були як всі і підпорядковувалися тим, у кого є сила контролювати більшу частину світу».

Він також наголошував на тому, що Росія налаштована на перемогу над ворогами.

Папа Римський Франциск на початку теперішнього російського вторгнення в Україну застерігав патріарха Кірілла, щоб він не був «вівтарним хлопчиком (прислужником) Путіна».

Франциск розповів італійському часопису Corriere della Sera, що під час 40-хвилинної телефонної розмови з російським церковним лідером у березні 2022 року, московський патріарх більшу частину спілкування витратив на виправдовування війни проти України.

Дивіться також:

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Більше

XS
SM
MD
LG