Спеціальні потреби

Незабаром в кожної бідної дитини буде свій ноутбук?


Мрія дітей багатьох країн світу мати свій власний портативний комп'ютер залишалася довгий час нездійсненною через недоступні ціни. Однак, одна неприбуткова американська організація вирішила розв'язати цю проблему.

Вона розробила модел-комп'ютер, який би був по кишені навіть бідним. Місію наділити портативними комп’ютерами дітей з бідних родин по всьому світі взяла на себе неприбуткова організація «Кожній дитині по ноутбуку». Її очолює доктор Ніколас Неґропонте: «Півтора роки тому ми вирішили розпочати проект створення переносного комп’ютера вартістю у 100 доларів і зробити це як неприбуткова організація».

Дехто називає цей пристрій «зеленою машиною». Втім це не іграшка, а дешевий, енергійно ощадливий, практичний ком’ютер. Професор Масачусетського технологічного інституту Ніколас Неґропонте представив проект у Вашингтоні. Він розповів, що експериментальну партію у п’ять тисяч комп’ютерів незабаром надішлють до Бразилії, Аргентини, Нігерії, Лівії і Таїланду. Неґропонте задоволений, що проект викликав зацікавлення комп’ютерної індустрії. «Багато великих компаній раніше не цікавилися цим проектом, а тепер таки зацікавилися. І це чудово. Для нас приємно чути, що компанії конкурують з нами. Ми ж лише хочемо наділити комп’ютерами якомога більшу кількість дітей», - говорить він.

З проектом співпрацює «Кванта» - найбільший виробник переносних комп’ютерів. Саме ця компанія допомогла розробити дешеві машини, які працюють на п’яти мовах та малих потужностях. «Ми використовуємо менше ніш два вати, у той час як ви вживаєте від 25 до 40 ват. А ще ми прагнемо створити модель, яка б працювала від накручування пружини», - додає Неґропонте. Наразі собівартість так званого «стодоларового» комп’ютера 148 доларів. Однак, організатори проекту сподіваються, що ціна знизиться, коли до них приєднається більша кількість урядів та міжнародних організацій.

XS
SM
MD
LG