Спеціальні потреби

Рiчницю революцiї вiдзначатимуть по-рiзному


Наша Україна не влаштовуватиме святкувань на річницю Помаранчевої революції. Натомість заявку на мітинг подала Партія регіонів. Загалом політичнi сили, а також пересічнi громадяни вiдзначитимуть День свободи 22 листопада по-рiзному.

Ніяких сцен і промов. Наша Україна вирішила не влаштовувати святкувань з нагоди другої річниці Помаранчевої революції. Про це повідомила речник партії Тетяна Мокріді. Як вона пояснила, Наша Україна дослухалась до пропозицій “помаранчевих побратимів” і вирішила змінити формат відзначення Дня свободи: замість мітингу і концерту – спілкування політиків з людьми. “22 листопада увечері всі політики від Нашої України обов`язково будуть на Майдані, серед людей”, -- сказала Мокріді.

Про свій намір відмовитись від гучних святкувань ще раніше заявляла Юлія Тимошенко. У своїй статті в тижневику “Дзеркало тижня” лідерка БЮТ закликала усіх соратників по революції, і передовсім Президента Ющенка, не святкувати цієї річниці Майдану. “Не ходімо на телебачення. Не граймо на публіку”, -- пише Тимошенко, пропонуючи натомість зустрітися в цей день без телекамер і журналістів, згадати, як це було, і повернути людям шанс.

А тим часом до свята Майдану готується Партія регіонів. Парламентська фракція партії подала до Київської міськдержадміністрації заявку на проведення акції під назвою “Майдан єднання”. У мітингу, що пройде вранці 22 листопада на Європейській площі, заявлена участь 40 тисяч людей.

Серед партій, організацій та ініціативних груп, що подали заявки на святкування другої річниці Майдану, є також Комітет революціонерів Майдану. В День свободи учасники Помаранчевої революції планують провести народне віче для скасування політичної реформи. Саме політреформа, що обмежила повноваження народного президента, нівелювала перемогу Майдану, -- каже голова Комітету Микола Коханівський:

«Отримавши перемогу на революційному Майдані, чому зараз ми опинилися в позиції переможених? А спрацювала оця сама брудна технологія під назвою політреформа. Це була міна уповільненої дії під Майдан, яка чудово спрацювала рівно за рік після Помаранчевої революції...».

До чого голова “Народної варти” Юрій Боровий додав:

«Ми вважаємо, що саме політична реформа стала зашморгом на шиї Помаранчевої революції. І саме політична реформа стала перемогою для оточення Леоніда Кучми».

Революціонери організують ходу учасників народного віча до секретаріату президента, від якого вимагатимуть звернення до Конституційного суду для скасування змін до Конституції. Активні учасники помаранчевих подій обіцяють також звести на Майдані за власні гроші сцену, співати революційних пісень і бити в барабани.

Водночас більшість киян до ідеї святкування річниці революції ставляться скептично. Перехожі, яких я розпитувала, здебільшого кажуть, що 22-го на Майдан не прийдуть:

- «То не є ніякий празник і ніяке свято, бо нічого не зроблено. Майдан був, але дальше нічого не робиться, і все заглохло. І люди всі заснули, і уряд, який Майдан хотів, щоб був, він не остався, і тепер все пішло, так би мовити, в протівоположну сторону».

- «Свято із сльозами на очах, можна сказати так. Можливо, не святкувати, а якось конструктивно обговорити все, що сталося після Майдану, проаналізувати все. Тому що свято як таке – я не думаю, що це вже буде свято».

- «Не знаю, чи святкувати треба. Таке розчарування! Але я прийду. Бо хочеться кращого. Хочеться все-таки, щоб люди недаремно стояли».

- «Обов”язково треба святкувати! Це ж для нашої країни така велика подія. Все одно, щось у людей покращилося. Люди зрозуміли, можливо, чого вони хочуть в майбутньому, як це взагалі повинно бути. Я вважаю, що обов`язково потрібно святкувати!».

XS
SM
MD
LG