Спеціальні потреби

Відзначатимуть День пам`яті жертв репресій


Завтра, 25 листопада, в Україні відзначатимуть День пам’яті жертв політичних репресій та голодоморів. Факт геноциду українців під час Голодомору визнали парламенти низки країн світу, однак цього досі не зробив український законопдавчий орган. Напередодні відзначення чергової річниці Голодомору президент знову звернувся до Верховної Ради з проханням ухвалити вдіповідний закон.

Цього року річницю Голодомору лише вдруге відзначатимуть на державному рівні. Раніше цю тему політики воліли не згадувати. Про неї більше говорили за кордоном, аніж в самій Україні. Досі чимало політичних сил обходять своєю увагою цю трагічну сторінку української історії. Саме тому, відзначення чергової річниці Голодомору знову відбудеться без закону, який би визнавав Голодмор геноцидом проти українського народу. Минулого тижня Верховна Рада відклала розгляд цього питання до тижня наступного. Ющенко знову звернувся до депутатів таки зробити цей крок.

Водночас у парламенті на сьогодні є два законопроекти з цього приводу. Один – поданий президентом. Інший – Партією регіонів. За словами Олександра Мороза, закон ухвалити треба, однак який саме, спікер не каже. Він лише зазначає, що ці закони подібні на 99%. Між тим різниця таки є - у проекті Партії регіонів виписані значно м`якіші формулювання. Замість слова «геноцид» там пропонується записати «слова про сталінські злочини проти народу». У Ющенка, в свою чергу, є також норма про заборону публічного заперечення Голодомору 1932-1933 років, що передбачатиме адміністративну відповідальність за такі дії. Такі заяви про заперечення Голодомору та факту геноциду часто звучать від союзнкиів Партії регіонів по антикризовій коаліції – комуністів.

В Українському домі Ющенко вже відкрив унікальну виставку архівних матеріалів, які розсекретила Служба Безпеки України. На виставці представлені накази і директиви Державного політичного управління УРСР, документи таємного діловодства та оперативно-статистичної звітності про репресії на селі, архівні кримінальні справи жертв каральної політики комуністичного режиму, свідчення очевидців, матеріали перелюстрації чекістами листів селян, червоноармійців, представників інших верств населення України.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG