Спеціальні потреби

Юрію Луценку загрожують нові звинувачення


Генпрокуратура може висунути нові звинувачення міністру внутрішніх справ Юрію Луценку. Політики з правлячої коаліції говорять про відставку керівника МВС як про доконаний факт. Політологи розмірковують про подальшу політичну долю колишнього польового командира Майдану.

Генпрокуратура розслідує фальсифікацію доказів у кримінальній справі колишнього голови Донецької облради Бориса Колєснікова. Звинувачення можуть висунути міністру внутрішніх справ Юрію Луценку. Принаймні про це говорить заступник генпрокурора Ренат Кузьмін. Він стверджує, що це може загрожувати Луценку кримінальною відповідальністю.

До цього часу колишньому польовому командиру Майдану закидали два факти порушень. Мовляв, міністр безпідставно нагородив іменними пістолетами двох людей, та неправомірно надав чергове звання одному із своїх підлеглих. Говорить Ренат Кузьмін:

«Якщо генпрокурор звинувачує міністра – напевно для цього є причини. Слідчий виявив у діях Луценка ознаку корупції, за які суд наклав на нього штраф. І сказав міністру, що він – корупціонер».

Сам Луценко пояснює всі звинувачення проти себе політичним замовленням. Він не виключив, що правляча коаліція відправить його у відставку вже до весни. Один із лідерів Партії регіонів Євген Кушнарьов запевняє – це зробить або Верховна Рада, або Луценко сам напише заяву про звільнення. Депутат запевняє, що парламентська тимчасова слідча комісія вже «накопала» достатньо фактів, які можуть серйозно заплямувати репутацію кервіника МВС. Досі перешкодами для відставки міністра була позиція Соцпартії та президента. Чи знайдеться у парламенті достатньо противників Луценка, залежатиме від Блоку Юлії Тимошенко. Від цієї політичної сили на адресу міністра звучало багато критики.

Тим часом політологи активно обговорюють подальшу долю Юрія Луценка. Ні в кого не викликає сумнівів, що навіть після відставки він залишиться на політичному небосхилі. Адже рейтинг довіри до міністра – один із найвищих в Україні. Політолог Володимир Цибулько вважає, що повернення Луценка до політики піде йому на користь:

«Луценко виглядає трохи неприроднім членом цієї команди, чесно кажучи. Насправді він завжди був, є і завжди буде політиком. Тобто його площина реалізації у створенні або модернізації політичних проектів. Луценко – це така палочка-виручалочка для пост-помаранчевого спектру партій».

На думку політолога, в разі відставки Луценко міг би стати обличчям нової політичної сили, до якої б увійшли молоді політики із помаранчевого табору. Ймовірними членами такої партії називають Арсенія Яценюка, Миколу Катернинчука, Тараса Стецьківа. Про ймовірність створення такого проекту цього тижня говорив і Віктор Ющенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG