Спеціальні потреби

Актуально

Черговий конфлікт мiж президентом i урядом

До численних конфліктів та непорозумінь між президентом та урядом може додатися ще один. Голова Сумської облдержадміністрації Нiна Гаркава хоче оскаржувати в суді своє звільнення із займаної посади. Точки кипіння протистояння досягло наприкінці минулого тижня.

У понеділок наряд міліції не допустив Ніну Гаркаву в кабінет, який вона займала до останнього часу. В секретаріаті президента вважають її звільненою. Адже цього місяця Гаркавій виповнилося 55 років. Це граничний вік для держслужбовців-жінок. Відтак – глава держави призначив нового виконуючого обов`язки губернатора.

Президент також скасував усі розпорядження, видані кошишнім керівником області після досягнення нею пенсійного віку. Ніна Гаркава вважає це несправедливим і незаконним. Адже Кабмін ухвалив подання для продовження її повноважень на рік. У цих юридичних тонкощах, очевидно, й доведеться розбиратися суддям, якщо пані Гаркава виконає свою обіцянку вже у вівторок звернутися із позовом до президента.

Тим часом експерти розмірковують, що стоїть за таким несподіваним для багатьох розвитком подій. Адже до цього часу президент не висловлював нарікань до сумського губернатора. Керівник Центру досліджень регіональної політики і колишній підлеглий Гаркавої Олександр Хоруженко каже, що на своїй посаді вона намагалася приховати дійсний стан речей в області. Інша причина, як каже вiн, надто відверто приязне ставлення до коаліції за участю Партії регіонів:

«Ще в червні-липні цього року вона почала заявляти, що дуже позитивно сприймає співпрацю з урядом, який буде очолювати Віктор Янукович. Але за цей час рівень довіри суспільства до обласної адміністрації впав, до міліції також. Все це – наслідок роботи адміністрації за останні півтора роки. Яку вона фактично очолювала весь цей час».

Натомість сама Ніна Гаркава звинувачує у своїх проблемах керівника президентського секретаріату Віктора Балогу. Мовляв, саме він блокує її спілкування із главою держави. Вона також звертає увагу, що на її місце призначають вихідця з села Хоружівка, батьківщини Віктора Ющенка.

Це вже не перший випадок, коли українські губернатори прагнуть оскаржити своє звільнення через суд. У такий же спосіб намагається скасувати указ про відставку колишній керівник Київщини Євген Жовтяк. Він стверджує, що позбувся посади, бо перешкоджав тіньовому розподілу земель області. Хоруженко вважає, майновий аспект – не остання причина звільнення сумського губернатора. Він нагадує, що в області видобувають майже половину української нафти. Цього місяця уряд через зміни до законодавства спробував перебрати контроль за господарем ресурсів - компанією «Укрнафта». Однак Віктор Ющенко заблокував ці спроби. Експерт каже, що для того щоб не допустити передачу фінансових потоків підприємства під контроль «донецької бізнес-групи», президенту треба мати на чолі Сумщини більш надійну людину.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG