Спеціальні потреби

Актуально

Вiзит Януковича до США таки вiдбудеться

Запланований на наступний тиждень візит прем`єр-міністра України Вiктора Януковича до Сполучених Штатів все ж відбудеться. Хоча протягом дня надходила інформація про його скасування. Президент Ющенко не хотів відпускати прем`єра у закордонну поїздку без письмових зобов`язань виконувати директиви глави держави. Втім, Вiктор Янукович, хоч і з запізненням, все ж погодився поставити підпис під документом.

Ще у середу зранку запланований на наступний тиждень візит Віктора Януковича до США виглядав так же примарно, як і погода у Києві. Напередодні американського посла викликали до МЗС і сказали, що поїздка може не відбутися.

В секретаріаті президента повідомили – таку вказівку дав глава держави. Адже уряд не представив йому на затвердження так звані директиви. Це, як каже заступник голови секретаріату президента Олександр Чалий, документ, який визначає завдання на переоворах:

«Дехто вважав, що уряд має свою власну зовнішньополітичну компетенцію. Я думаю, хтось радив прем`єру не надавати на затвердження президенту відповідні директиви. Ми показали сценарій можливих дій. І отримали відповідний результат, який ставить крапку в цьому питанні».

В Кабміні, очевидно, не чекали, що президент може скасувати закордонний візит прем`єра. Тому Віктор Янукович, хоч і з запізненням – виконав вимогу глави держави. Експерти кажуть, що президент отримав тактичну перемогу у відстоюванні права формувати зовнішню політику держави. Говорить полiтолог Володимир Цибулько:

«Це реакція на перетягування конституційних повноважень. Це – остудження голови для активнішої роботи в середині країни – над бюджетним процесом, опалювальним сезоном».

В секретаріаті президента нагадують, що в українській історії були випадки звільнення прем`єрів за невиконання директив. Тому очікують, що Янукович у Вашингтоні говоритиме лише те, на що дав згоду президент.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG