Спеціальні потреби

Актуально

В Українi популяризуватимуть усиновлення

Українські та американські експерти разом працюватимуть над популяризацією ідеї усиновлення дітей. Один із елементів спільної роботи – інформаційна кампанія у пресі. Вона має переконати громадян не соромитися брати в родини чужих дітей.

Це фрагмент із з телевізійного рекламного ролика, який популяризує усиновлення дітей-сиріт. Незабаром його транслюватимуть теле- та радіостанції України. Він – частина великої інформаційної кампанії, мета якої змусити українців змінити на краще ставлення до усиновлення.

За деякими оцінками, нині майже 100 тисяч дітей в Україні живуть не в сім`ях. Більшість із них – виховуються у дитбудинках. Педагоги кажуть, вони не взмозі замінити малюкам родину. Проте, останні роки кількість усиновлень в Україні лише зменшується. Експерти пояснюють це низьким рівнем життя в країні. Проте навіть із його зростанням, усиновлень не більшає. Опитування показують, що лише кожна десята родина не виключає, що може взяти на виховання дитину. Однак тих, хто зважився на цей крок – у десять разів менше, констатує представник державного департаменту з усиновлення Людмила Балим:

«Ми дуже сподіваємося, що ті кроки, які робить уряд, призведуть до активізації національного усиновлення. Інформаційна кампанія говорить – дітей треба не боятися брати в родину. Не треба соромитися цього кроку, який ти робиш на зустріч дитині. Тому, що в усиновленні немає нічого ганебного для того, щоб його треба було приховувати».

Ця інформаційна кампанія частково фінансується Агенством США з міжнародного розвитку. Генеральний консул Сполучених Штатів Лендон Тейлор говорить, що його країна охоче ділиться досвідом подолання проблеми. Адже в Америці – не знають що таке дитбудинки. Бажаючих усиновити дітей – значно більше, ніж сиріт. Американським родинам, які хочуть взяти на виховання дівчинку або хлопчика, доводиться чекати. Тейлер надiються, що з часом i в Українi змiниться ставлення до усиновлення:

«Якщо люди стануть краще розуміти, що усиновлення це щось реальне, і корисне для дітей і для родини, якщо ця кампанія надихне когось зважитися на такий крок, буде просто чудово. Якщо ми також допоможемо громадянам усвідомити, що для дітей, яких неможливо усиновити в Україні, краще мати родину за кордоном, ми зможемо сказати, що ми впоралися із нашим завданням».

Експерти також пропонують матеріально заохочувати родини, які усиновлюватимуть дітей. На них можуть поширити виплату одноразової допомоги, яку отримують після народження дитини.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG