Спеціальні потреби

Полiтреформу, можливо, розглядатиме суд


Питання політичної реформи активно обговорюються в Україні. Сьогодні з`явилося відразу декілька новин щодо подання до Конституційного суду з приводу скасування політреформи.

Помаранчеві союзники, які продемонстрували під час цьогорічних парламентських виборів жорстку конкуренцію, нині знову разом. Їх об`єднала опозиційність та спільне бачення долі політичної реформи. Але якщо Юлія Тимошенко від самого початку була не в захваті від ідеї урiзання повноважень президента і не голосувала за це у 2004 роцi, то Наша Україна, змінила свою думку, коли урізання повноважень стало реальністю.

Тепер Тимошенко вважає скасування політрефрми важливим політичним завданням. Нині це можливо, оскільки роботу Конституційного суду нарешті розблокували. В інтерв`ю журналу «Профіль» лідерка БЮТ заявила, що саме цим в першу чергу має займатися секретаріат президента разом зі Радою нацiональної безпеки i оборони. Тимошенко каже, що конституційна реформа породила політичний канібалізм - хто кого з конкуруючих центрів впливу з'їсть у першу чергу.

Один із представників блоку Тимошенко Андрій Шкіль сьогодні заявив, що подання до Конституційного суду вже підписане і передане до самого суду на розгляд. Однак, як з`ясувалося пізніше, затримка сталася через Нашу Україну. Там досі не можуть обрати керівництво партії, а відтак, рішення про передачу подання про скасування політреформи ще має бути затверджене керівним органом партії, який обіцяють обрати у четвер.

У свою чергу член фракції Наша Україна Юрій Ключковський повідомив, що «текст подання до КС від Нашої України майже готовий. І воно буде внесено до Конституційного суду відразу по тому, як керівні органи партії Наша Україна його затвердять", – зазначив він.

Як правило, розгляд питань у Конституційному суді може затягуватися на роки, однак зважаючи на серйозний політичний аспект цієї справи та увагу до цієї теми з боку провідних політиків країни, експерти прогнозують, що розгляд цього питання буде одним із важливих чинників української політики на наступні місяці.

XS
SM
MD
LG