Спеціальні потреби

Полiтреформу, можливо, розглядатиме суд


Питання політичної реформи активно обговорюються в Україні. Сьогодні з`явилося відразу декілька новин щодо подання до Конституційного суду з приводу скасування політреформи.

Помаранчеві союзники, які продемонстрували під час цьогорічних парламентських виборів жорстку конкуренцію, нині знову разом. Їх об`єднала опозиційність та спільне бачення долі політичної реформи. Але якщо Юлія Тимошенко від самого початку була не в захваті від ідеї урiзання повноважень президента і не голосувала за це у 2004 роцi, то Наша Україна, змінила свою думку, коли урізання повноважень стало реальністю.

Тепер Тимошенко вважає скасування політрефрми важливим політичним завданням. Нині це можливо, оскільки роботу Конституційного суду нарешті розблокували. В інтерв`ю журналу «Профіль» лідерка БЮТ заявила, що саме цим в першу чергу має займатися секретаріат президента разом зі Радою нацiональної безпеки i оборони. Тимошенко каже, що конституційна реформа породила політичний канібалізм - хто кого з конкуруючих центрів впливу з'їсть у першу чергу.

Один із представників блоку Тимошенко Андрій Шкіль сьогодні заявив, що подання до Конституційного суду вже підписане і передане до самого суду на розгляд. Однак, як з`ясувалося пізніше, затримка сталася через Нашу Україну. Там досі не можуть обрати керівництво партії, а відтак, рішення про передачу подання про скасування політреформи ще має бути затверджене керівним органом партії, який обіцяють обрати у четвер.

У свою чергу член фракції Наша Україна Юрій Ключковський повідомив, що «текст подання до КС від Нашої України майже готовий. І воно буде внесено до Конституційного суду відразу по тому, як керівні органи партії Наша Україна його затвердять", – зазначив він.

Як правило, розгляд питань у Конституційному суді може затягуватися на роки, однак зважаючи на серйозний політичний аспект цієї справи та увагу до цієї теми з боку провідних політиків країни, експерти прогнозують, що розгляд цього питання буде одним із важливих чинників української політики на наступні місяці.

Відео

Інтерв'ю із Оленою Шуляк. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:31 0:00
XS
SM
MD
LG