Спеціальні потреби

Актуально

Сiмейне планування йде на мiсце абортiв

Українським родинам стануть доступніші послуги з планування сім’ї. На це спрямований новий проект Агентства США з міжнародного розвитку під назвою “Разом до здоров’я”. Угоду про партнерство сьогодні підписали Агентство США, Міністерство охорони здоров’я України та низка українських і міжнародних виробників засобів контрацепції.

Головним методом регулювання народжуваності в Україні досі залишається аборт. Цей сумний факт ілюструють дані Всесвітньої організації охорони здоров’я: на тисячу пологів в Україні припадає 618 абортів. Порівняно з країнами ЄС, українські жінки втричі частіше вдаються до штучного переривання вагітності, а засобами контрацепції користуються вдвічі рідше. Причина – кажуть фахівці – необізнаність і недоступність. Як засвідчили дані соціологічного дослідження, яке проводило МОЗ України, лише 37 % жінок застосовують контрацептиви, тоді як 52% жінок сказали, що хотіли б їх мати, але не мають.

Надавати кращі послуги з планування сім’ї, та розширити доступ до сучасних засобів контрацепції допоможе новий проект “Разом до здоров’я”. Розрахований на 5 років, проект реалізуватимуть в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

“На цей проект виділено 10 мільйонів доларів на п’ятирічний період. Однак окрім нашого Агентства великий внесок роблять також фармацевтичні компанії та українське Міністерство охорони здоров’я” – каже директор місії Агентства в Україні, Білорусі та Молдові Ерл Гаст.

Директор проекту “Разом до здоров’я” Аста-Марія Кенней своє завдання бачить у зміні ставлення українців до аборту як основного методу регулювання народжуваності:

“Ми намагаємося покращити стан здоров’я українських сімей. Зокрема акцентуватимемо увагу на зменшенні кількості абортів завдяки ширшому використанню контрацептивів. Це наше головне завдання”.

У рамках проекту на ринок України вийдуть світові фармацевтичні виробники, що підвищить якість пропонованих засобів контрацепції. Окрім того, українські та міжнародні дистрибутори, які підписали угоду про партнерство, продаватимуть препарати за нижчими цінами, і це зробить їх доступними для сімей з невисокими прибутками. Ще однією складовою проекту є інформаційна кампанія – від просвітницьких п’ятихвилинок на робочих місцях до курсів післядипломної освіти для медиків щодо сучасних підходів і методів планування сім’ї.

Українські лікарі сподіваються, що відмова від абортів на користь сучасної контрацепції поліпшить загальний стан здоров’я нації. Адже часто-густо саме аборти стають причиною безпліддя та інших розладів репродуктивного здоров’я.

Начальник відділу охорони здоров’я матерів та дітей МОЗ України Надія Жилка стверджує:

“Відомо, що сьогодні аборт є причиною безпліддя у 80 % подружніх пар.
Якщо ми будемо запобігати абортам саме таким методом, поширюючи сучасні методи, застосовуючи контрацепцію, навчаючи наше населення і самих себе, то народжуваність в Україні підвищиться”.

Проект “Разом до здоров’я” вже працює у трьох областях України. Щороку до нього долучатимуть нові області, і до 2009-го року до проекту буде залучено пів-України.

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG