Спеціальні потреби

Пiд стiнами Київради влаштували протест


У Києві під стінами мерії сьогоднi відбулася кількатисячна акція протесту проти рішення столичної влади підвищити тарифи на житлово-комунальні послуги більше ніж утричі. А в самій Київраді тим часом було не менш спекотно.

Чергове протистояння у Києві завершилося бійкою та зірваною роботою Київської міської ради. Опозиція у виглядi об’єднання “Демократичний Київ”, до складу якого увійшли представники БЮТ, блоку “Наша Україна” та блоку Кличка, до цієї сесії готувалася ретельно. Напередодні у людних місцях роздавали листівки, в яких киян запрошували на мітинг під стінами Київради.

Вже зранку об’єднання запропонувало проект постанови, в якій передбачалося скасувати рішення про підвищення тарифів у три з половиною рази. Автор постанови Дмитро Андрієвський вважає таке підвищення цін незаконним:

“Розпорядження Київської міської державної адміністрації порушують конституційні права громадян на достатній життєвий рівень, штучно створюють стан неплатоспроможності для населення за житлово-комунальні послуги. Таким чином скасування рішення виконавчого органу Київської міської ради Київської міської державної адміністрації щодо затвердження тарифів на комунальні послуги для населення міста Києва є невідкладним та необхідним для захисту інтересів територіальної громади”.

Опозиціонери кажуть, що розуміють необхідність зростання ціни, однак пропонують підвищувати її поетапно, а різницю покривати за рахунок надходжень до бюджету від аукціонів.

Представник БЮТ Тетяна Меліхова вважає: “З метою соціального захисту киян та зняття соціальної напруги слід зобов’язати Київську міську державну адміністрацію піднімати тарифи поетапно, а компенсацію комунальним підприємствам здійснювати за рахунок бюджету. Для цього слід залучити кошти через аукціонний продаж вільних земельних ділянок та аукціони на аренду вільних приміщень у столиці”.

На жаль до розгляду питання про тарифи у Київраді так і не дійшло. Спочатку мер Черновецький з’ясовував з опозиціонерами особисті стосунки:

“Насправді з тарифами все нормально. Але ви мене образили, сказавши, що ми розбазарюємо майно. Я ніколи не працював у виконавчій владі і нічого не розбазарював. Робили це ті, хто працював у різних адміністраціях, а серед них і ви”.

Пізніше у Київраді дійшло навіть до бійки. На вулиці тисячі людей, які прийшли під стіни мерії, вимагали скасування тарифів а водночас і відставки мера.

У той час, коли Черновецький поставив на голосування постанову про відміну підвищення тарифів, опозиція блокувала трибуну – досягнути якогось компромісу так і не вдалося. Тепер в опозиційних колах говорять про референдум щодо відставики мера Черновецького.

XS
SM
MD
LG