Спеціальні потреби

Актуально

Газета - носій інформації про Україну у США

В українській громаді США особливе місце займає газета “Ukrainian Weekly” (“Український тижневик”). Це англомовне видання 1933 року заснував Український Народний Союз – видавець легендарної газети “Свобода”.

Так, саме у період українського Голодомору. Річ у тому, що на Заході про голод в Україні майже нічого не знали. Тож українці створили спеціальне видання, аби повідомляти американське суспільство про події в Україні. Цю місію “Український тижневик” виконує і сьогодні. Його редакція розташована у місті Парсіпані, штат Нью-Джерсі.

Сімдесят три роки минуло з часу заснування “Українського тижневика”. Газету щотижня доставляють усім членам американського Конгресу. Головний редактор Рома Гадзевич працює у цьому виданні з 1977 року. За її словами, газетою, як джерелом об’єктивної інформації, часто користуються під час розгляду українських питань у законодавчому органі США.

Рома Гадзевич: “Я знаю, що газетою користуються, бо часто цитують її у конгресі і не раз можна почути у доповідях виїмки з наших редакційних матеріалів”.

Про український Голодомор на Заході майже нічого не знали. Більше того, московський кореспондент “Нью-Йорк Таймс” Волтер Дюранті взагалі заперечував його існування. Українська громада у США досі веде кампанію позбавлення Дюранті посмертно Премії Пуліцера. Тож у 1933 році українська діаспора особливо гостро відчула необхідність власної англомовної газети. Однак, висвітлення голоду не єдина причина створення тижневика. Як розповідає Стефан Качарай – президент Українського Народного Союзу, тогочасні лідери усвідомлювали важливість україномовного видання для українців народжених в Америці.

Стефан Качарай пригадує: “У той час нам хотілося, щоб люди були свідомі свого походження, щоб вони знали свою культуру, свої традиції, щоб не асимілювалися і працювали для української громади”.

Цю функцію “Український тижневик” виконує і зараз. У невеликій редакції працюють люди народжені вже у США. Матвій Дубас один із трьох редакторів газети.

Матвій Дубас вважає, що: “Особливість роботи в “Українському тижневику ” – це співпраця з іншими українцями. Цікаво дізнатися їхню думку про життя громади, порівняти тутешні події з тими, що відбуваються на Україні”.

Лариса Оприско вже три роки працює в “Українському тижневику” газетним дизайнером. У цій газеті, на відміну від інших видань, українці народжені у США, можуть знайти інформацію на зрозумілій їм мові, що недоступно в інших виданнях.

Лариса Орисько: “Із розвитком технологій, дедалі більше людей, особливо молоде покоління, для пошуку новин застосовує мережу Інтернет. Однак, “Український тижневик” висвітлює події під іншим кутом. Окрім того, тут є історії, яких в Інтернеті не знайдеш. Скажімо, розповіді про життя громади, статті про дитячі табори, місцеві події, інформація про найближчі наміри та плани. Саме цим “Український тижневик” і відрізняється”.

Одна з відмінностей “Українського тижневика” – це оперативна інформація з України, яку подають власні кореспонденти спеціально для американського читача. Цей тижневик був першим західним виданням, яке відкрило постійне представництво в Києві ще на початку 1991 року.

Сьогодні власкором у Києві працює Зенон Завада. Він народився в Америці і має досвід роботи в американських виданнях. В “Українському тижневику”, каже пан Зенон, панує абсолютна свобода слова, оскільки газета не залежить від комерційних спонсорів чи корпорацій.

Зенон Завада переконаний у тому, що: “Це унікальна газета, у якій є широка свобода слова, адже це видання належить українській громаді Америки”.

Наклад “Українського тижневика” – сім тисяч примірників щотижня, а спектр читачів надзвичайно широкий.

Пані Рома каже: “Нашим читачем може бути будь-хто: українець чи американець, політолог чи науковець – кожен, хто цікавиться подіями в Україні. Окрім цього є читачі, яких цікавить життя громади у різних регіонах США”.

Окрім Північної Америки та України, тижневик розповсюджують у багатьох країнах Європи. Є передплатники в Австралії, Індії, Пуерто Ріко, країнах Південної Америки.

І хоча Український Народний Союз підтримує видавництво англомовного “Українського тижневика” та україномовної газети “Свобода”, незабаром пріоритетнішими, мабуть, стануть електронні варіанти цих видань.

Як би час не змушував видозмінювати газету, її автори та видавці не планують зраджувати принципам, які були закладені ще сімдесят три роки тому. А саме – бути голосом України в американському суспільстві.

Всі новини дня

Глава ЦРУ: Росія не отримала від Китаю очікуваної допомоги для війни в Україні, а Путін "впертий у власних судженнях"

Президент Росії Володимир Путін на концерті після анексії РФ окупованих російськими військами українських територій. Москва, 30 вересня 2022. Sputnik/Sergei Karpukhin/REUTERS

Президент Росії Володимир Путін може стати "небезпечним і безрозсудним", якщо він почувається загнаним у кут. Про це директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернз заявив в інтерв'ю телеканалу CBS.

Відповідаючи на запитання, чи останні успіхи України зі звільнення окупованих російськими військами територій непокоять Путіна, Бернз сказав: "Він має бути занепокоєний, і не лише через те, що відбувається на полі бою в Україні, що відбувається у нього вдома й що відбувається на міжнародній арені [...] Він стояв поруч із Сі Цзіньпіном минулого лютого просто перед початком війни, вони проголосили дружбу без обмежень. Що ж, як виявляється, ця дружба має певні обмеження".

Бернз сказав, що Китай дещо притих із підтримкою Росії у її війні в Україні, наголошучи, що хоча Росія не отримала від Китаю очікуваної військової допомоги для повномастшабного вторгнення в Україну, Путін все одно "вперто впевнений у власних судженнях" й має "хибне припущення, що він може впоратися і проти українців, і проти США, і проти Заходу".

Щодо того, наскільки уважно Китай стежить за війною в Україні, Бернз сказав, що Сі дивиться за цим, "як яструб".

"Думаю, він певним чином протверезів від поганих успіхів у російських військовиків", - зауважив директор ЦРУ, говорячи також про плани Китаю щодо вторгнення на Тайвань, - "китайське керівництво також дивиться на те, що стається, коли ти починаєш вторгнення, й люди, до яких ти здійснюєш вторгнення, протистоять із великою відвагою і завзяттям".

4 жовтня Кремль повідомив, що вже нині Путін "ймовірно" підпише закон про незаконну анексію РФ чотирьох окупованих українських областей, пише Reuters.

США, ЄС, Велика Британія, Канада, решта країн "Групи семи", Україна та низка провідних держав світу назвали це кричущим порушенням ключових положень Статуту ООН. Чимало країн запровадили щодо Кремля черговий раунд санкцій та оголосили про додаткову допомогу Києву у протистоянні з російськими військами.

У статті використано матеріали CBS News, Reuters

Дивіться також: Україна - на останньому етапі війни, аналізують військові експерти

Союз українок Америки: історія та значення організації для української громади у США. Відео

Союз українок Америки – одна з найстаріших організацій, заснованих українською громадою в імміграції. Цього року вона святкує 97-ту річницю створення.

Нобелівську премію з фізики присудили вченим зі США, Франції та Австрії 

Ален Аспе (Франція), Джон Клаузер (США) і Антон Цайлінґер (Австрія) провели новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені

Нобелівську премію з фізики 2022 року отримають француз Ален Аспе, американець Джон Клаузер і австрієць Антон Цайлінґер за відкриття в галузі квантової механіки.

Як оголосив 4 жовтня Нобелівський комітет, їх нагородять за «експерименти із заплутаними фотонами, відкриття порушення нерівностей Белла і новаторство у квантовій інформатиці».

Вчені змогли провести новаторські експерименти з використанням заплутаних квантових станів, коли дві частинки поводяться як єдине ціле, навіть якщо вони розділені.

Напередодні Нобелівську премію у галузі фізіології і медицини отримав шведський вчений Сванте Паабо за дослідження ДНК давніх людей та еволюції людини.

У 2021 році Нобелівську премію з фізики присудили Сюкуро Манабе, Клаусу Гассельманну і Джорджіо Парізі за «новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем», у тому числі, клімату Землі.

5 жовтня оголосять лауреата Нобелівської премії з хімії, 6 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 7 жовтня.

Премію з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля, засновану в 1968 році Банком Швеції, присудять 10 жовтня. Призовий фонд за кожну номінацію становитиме десять мільйонів шведських крон (близько 900 тисяч доларів).

Дивіться також: ЄС посилює дипломатичний тиск на Москву

Європейські країни посилюють дипломатичний тиск на Москву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

У розвідці США занепокоєні можливими спробами втручання у цьогорічні вибори з боку Росії та Китаю

Виборча комісія в Орегоні, 25 травня 2022. (AP Photo/Gillian Flaccus)

Влада США напередодні проміжних виборів до Конгресу у листопаді попереджає, що Росія працює над посиленням сумнівів у чесності американських виборів, тоді як Китай зацікавлений підривати позиції американських політиків, у яких він бачить загрозу інтересам Пекіна. Про це повідомляє агенція Associated Press, що отримала доступ до незасекречених рекомендацій американської розвідки.

У рекомендаціях, надісланих представникам влади штатів та муніципалітетів у середині вересня, представники розвідки заявили, що, на їхню думку, Пекін бачить менший ризик у втручанні у проміжні вибори до Конгресу, порівняно з президентськими виборами.

Хоча офіційні особи заявляли, що вони не виявили жодних достовірних загроз виборчій інфраструктурі в США, попередження розвідки надійшло на піку виборчої кампанії, в якій дедалі більше кандидатів і виборців відкрито висловлюють недовіру до демократичних процесів у країні, зауважує агенція.

"Поточна ситуація досить складна, можливо, значно складніша, ніж у 2020 році", — сказала журналістам у понеділок Джен Істерлі, директорка агенції з кібербезпеки та інфраструктури Міністерства внутрішньої безпеки США.

Росія роздмухує теми, які викликають розбіжності і вже циркулюють в інтернеті, зокрема, сумніви щодо чесності американських виборів, але не створює власний контент, повідомив високопоставлений співробітник ФБР, який спілкувався з журналістами на умовах анонімності.

Китайські та російські посадовці й медіа раніше відкидали звинувачення США у втручаннях у виборах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що у грудні 2016 року США оголосили персонами нон ґрата 35 російських дипломатів і закрили два об'єкти РФ у Нью-Йорку й Мериленді, зокрема, за втручання Росії у вибори США.

А торік доповідь компанії Мета засвідчила, що США та Україна очолюють перелік країн, які з 2017-го по 2020-й рік найчастіше ставали мішенню операцій впливу із використанням Facebook, а провідними джерелами координованої неавтентичної поведінки є Росія та Іран.

У статті використано матеріали AP, російськомовної служби "Голосу Америки".

Дивіться також: Яких танків найбільше потребують ЗСУ і хто їх може надати

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

В G7 виробили три етапи обмеження цін на російську нафту

Президент України Володимир Зеленський від початку лютневого вторгнення Росії в Україну закликав до повного міжнародного ембарго на російську нафту й газ, стверджуючи, що прибутками з експорту Москва фінансує війну.

Чільний представник міністерства фінансів США сказав, що країни Групи 7 (Велика Британія, Італія, Канада, Німеччина, Франція, США, Японія) планують три етапи обмеження цін на російську нафту й нафтопродукти, щоб урізати прибутки Росії від експорту енергоносіїв, які використовуються для фінансування російської війни проти України.

США ще у березні наклали заборону на імпорт російської нафти й нафтопродуктів. В ЄС часткове нафтове ембарго щодо Росії почне набирати чинності з 5 грудня. А Британія навесні заявила, що поступово припинить купувати російську нафту до кінця року.

Але на тлі вже чинних західних санкцій Росія і далі отримує великі прибутки від нафти, зокрема збільшивши продаж в такі країни як Індія і Китай, на тлі світового зростання цін на нафтопродукти.

Ідея обмеження цін полягає в тому, щоб країни - покупці узгодили і дотримувалися вимоги платити за нафту не більше визначеної верхньої межі.

Агентство Reuters передає, що заступник міністра фінансів США Бен Гарріс 4 жовтня сказав, що спочатку обмеження будуть накладені на сиру нафту, а пізніші будуть зосереджені на дизельному пальному і згодом - на менш цінних нафтопродуктах.

Бен Гарріс також сказав, що межа цін на російську нафту ще не визначена, але зауважив, що мета полягає в тому, щоб ціна була на такому рівні, який би зберігав рентабельність видобування навіть з найдорожчих свердловин у Росії.

«Обмеження цін можна буде вважати випускним клапаном для санкцій ЄС, бо перетворює повне ембарго на залежне від певних умов», - цитує Бена Гарріса Reuters з конференції у Женеві.

Газета Financial Times 4 жовтня називає план «Групи семи» експериментом і зауважує, що досі є непевність стосовно того, як обмеження цін працюватиме на міжнародному нафтовому ринку.

Танки для української армії: які потрібні та хто їх може надати? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:57 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG