Спеціальні потреби

Політична війна між президентом і Кабміном


Антикризова коаліція звинувачує президента у роздмухуванні конфлікту із Кабінетом Міністрів. На думку деяких політиків, це свідчить про наміри глави держави вже наступного року розпустити парламент та провести позачергові вибори. У секретаріаті заперечують такі плани. Однак низка політиків продовжує готуватися до можливих дострокових перегонів.

Президент має намір достроково припинити повноваження Верховної Ради. Такі підозри висловлює координатор Антикризової коаліції Раїса Богатирьова. Вона звертає увагу на загострення ситуації у Києві, де блок Юлії Тимошенко протестує проти підвищення комунальних тарифів. Представники БЮТ не приховують, що домагаються позбавити посади міського голови Черновецького та ухвалити проведення нових виборів до міськради.

На думку Богатирьової – це репетиція сценарію, який планують перенести на національний рівень:

“Я маю інформацію, що ветування президентом бюджету – є частиною домовленості плану з БЮТ щодо розпуску парламенту навесні 2007 року. Ми чудово розуміємо, що декому хочеться погратися в черговий перерозподіл повноважень. Але застерігаю ці політичні сили, що вони, як і попереднього разу, у цій війні програють”.

Існування будь-яких таємних планів розпуску парламенту у секретаріаті президента заперечують. Представник глави держави у Верховній Раді Роман Зварич каже, що йому про це нічого не відомо. Так само відповідають і прихильники Юлії Тимошенко. Хоча депутат із фракції БЮТ Андрій Шкіль не приховує – його блок підтримує дострокові вибори.

Андрій Шкіль заявляє: “Немає жодної змови. Є війна і бойові дії, які ведуться між секретаріатом президента та Кабінетом Міністрів. Богатирьова хоче імпічменту президента, опозиція намагається у відповідь підготуватися до майбутніх виборів. Але жодної змови не існує.”

Конституція визначає декілька випадків, які дають президенту право розпустити Верховну Раду. Зокрема – коли у парламенті не сформована правляча коаліція, або персональний склад уряду. Нині жодних юридичних підтсав для дострокових виборів немає. Це визнають як “антикризовики”, так і представники опозиції. Однак обидві сторони додають – такі умови можуть виникнути.

Очевидно саме на це розраховують декілька відомих політиків. Вони активно зайнялися створенням власних передвиборчих проектів та партій. Серед них – депутат Микола Катеринчук та колишній керівник МВС Юрій Луценко. Цими днями вони обіцяють оголосити про свої плани у політиці.

XS
SM
MD
LG