Спеціальні потреби

Конфлікт між президентом та урядом триває


В Україні триває протистояння між президентом та урядом. Сьогодні сторони продовжували обмінюватися взаємними звинуваченнями у непрозорій роботі та ухваленні незаконних рішень.

Міністерство внутрішніх справ не виконуватиме указу президента, яким він скасовує низку кадрових призначень у відомстві. У МВС це пояснюють тим, що нормативні акти, які затвердив президент, мають пройти експертизу Конституційного Cуду. Відтак, усі призначені Кабміном заступники керівника відомства, попри розпорядження президента, й надалі виконуватимуть свої обовязки.

У секретаріаті глави держави, який нині перебуває з візитом у Південній Кореї, назвали ці заяви неприйнятними. Його глава Віктор Балога сьогодні оприлюднив чергову порцію критики на адресу Кабміну, звинувативши його в ухваленні непрозорих рішень і порушенні регламенту роботи. З аналогічними претензіями виступив і Прем’єр Віктор Янукович:

“Закони, які приймає парламент, ухвалюють прозоро. Що стосується актів президента – ми не знаємо, як їх готують. Ми не очікуємо тих указів і не знаємо для чого їх приймають".

Боротьбу за владні повноваження цього тижня перенесли у стіни парламенту, де депутати планують ухвалити закон про Кабінет Міністрів. Саме він має чіткіше розмежувати повноваження Кабміну та президента. Однак правляча коаліція і глава держави не мають спільного бачення цього питання. Сторони розробили власні законопроекти. Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що президент намагається перебрати контроль над виконавчою владою. Президент обіцяє накласти вето на проект закону, який розробила коаліція.

Деяка надія на примирення гілок влади з’явилася наприкінці минулого тижня – коли президент домовився із лідерами парламентських фракцій спільно працювати над розподілом повноважень у державі. Однак події початку тижня вказують, що між сторонами з’являються нові конфлікти замість залагодження старих непорозумінь.

До них може додатися ще один серйозний фронт протистояння – опозиційні сили в українському парламенті заявили про початок процедури скасування політичної реформи. Блок Юлії Тимошенко та «Наша Україна» вже збирають підписи депутатів за відповідне подання до Конституційного Суду. Його обіцяють зробити відразу після новорічних свят. Депутати прогнозують, що Конституційний Суд може оприлюднити висновок вже навесні наступного року. Скасування внесених до Конституції змін означатиме повернення владних повноважень президенту країни. Однак представники нинішньої правлячої коаліції стверджують, що таке рішення Конституційного Суду також поставить під сумнів законність перебування на посаді глави держави Віктора Ющенка. Оскільки рішення про третій тур президентських виборів приймали у пакеті із конституційною реформою.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG