Спеціальні потреби

Не виключають соціальнoго вибуху в Україні


Коаліція у Верховній Раді розпадеться, дострокових виборів не буде, а після новорічних свят слід очікувати на соціальний вибух. Такі прогнози на наступний 2007 рік оприлюднило українське Агентство моделювання ситуацій.

2006-й був роком політичних міфів. Такого висновку дійшло Агентство моделювання ситуацій, підбиваючи підсумки року, що минає. Скасування політреформи, нове дихання “помаранчевої” коаліції “Сила народу” та широка коаліція за участю “Нашої України” – усі ці очікування, яким жив політикум, виявилися не більш ніж міфом, – каже директор Агентства Віталій Бала:

«Ні одні із заяв політичних про те, що мало відбутися, насправді не відбулося. Мова йде і про перегляд політичної реформи, і про створення коаліції Сила народу, яка не створилася, а створилася Антикризова коаліція. Мова йде навіть про те, що був підписаний Універсал, що буде створена широка коаліція, і цього теж не відбулося. Тому ми його називаємо рік політичних міфів».

Збережений статус кво – таким експерти називають основний підсумок політичного року. А будуючи прогнози на майбутнє, зазначають, що найбільш значущою подією у парламенті в новому 2007 році має стати переформатування більшості. На думку аналітиків, з коаліції рано чи пізно вийдуть комуністи – грюкнувши дверима, з гучними заявами і викриттями влади. Саме комуністи, за прогнозами експертів Агентства, залишаться єдиною опозиційною фракцією у Верховній Раді. Нинішня ж опозиція, вважають вони, почасти зіллється з Партією регіонів, а почасти – в особі радикалів з “Нашої України” і БЮТ – об`єднається і так само укладатиме сепаратні договори з регіоналами заради підняття своїх ставок на майбутніх президентських виборах.

Дострокових виборів, про ймовірність яких стільки говорили нинішнього року і які знову пророкують на весну 2007-го, не буде, впевнені політологи. За їх словами, у зацікавлених сторін надто багато аргументів “проти” розпуску парламенту і цілком достатньо важелів впливу, щоб знайти інший спосіб розв`язання конфліктів, які виникають. Відтак погроза достроковими виборами не більше ніж політичний шантаж, бо жодна політична сила насправді у цьому не зацікавлена. А от можливість соціального вибуху вже після новорічних свят, унаслідок похмільно-тарифного синдрому, каже Віталій Бала, це реальність:

«Незадоволення українського народу, який десь в середині січня, коли відгуляє всі свята, подивиться в карман, в кармані немає ні одної гривні, а тут прийдуть рахунки, тут буде внутрішній спротив і небажання. Якщо будуть заклики до того, щоб не платити за цими тарифами – тоді варіант розвитку соціальної революції абсолютно виглядає вірогідним».

Так чи інакше, але громадянських протестів у зв`язку з постійним підвищенням цін на енергоносії та локальними кризами в житлово-комунальному господарстві не минути, -- кажуть експерти Агентства моделювання ситуацій. І прогнозують розгортання цих протестів якщо не у січні 2007-го, то не пізніше січня 2008 року.

XS
SM
MD
LG