Актуально
Не виключають соціальнoго вибуху в Україні
Коаліція у Верховній Раді розпадеться, дострокових виборів не буде, а після новорічних свят слід очікувати на соціальний вибух. Такі прогнози на наступний 2007 рік оприлюднило українське Агентство моделювання ситуацій.
2006-й був роком політичних міфів. Такого висновку дійшло Агентство моделювання ситуацій, підбиваючи підсумки року, що минає. Скасування політреформи, нове дихання “помаранчевої” коаліції “Сила народу” та широка коаліція за участю “Нашої України” – усі ці очікування, яким жив політикум, виявилися не більш ніж міфом, – каже директор Агентства Віталій Бала:
«Ні одні із заяв політичних про те, що мало відбутися, насправді не відбулося. Мова йде і про перегляд політичної реформи, і про створення коаліції Сила народу, яка не створилася, а створилася Антикризова коаліція. Мова йде навіть про те, що був підписаний Універсал, що буде створена широка коаліція, і цього теж не відбулося. Тому ми його називаємо рік політичних міфів».
Збережений статус кво – таким експерти називають основний підсумок політичного року. А будуючи прогнози на майбутнє, зазначають, що найбільш значущою подією у парламенті в новому 2007 році має стати переформатування більшості. На думку аналітиків, з коаліції рано чи пізно вийдуть комуністи – грюкнувши дверима, з гучними заявами і викриттями влади. Саме комуністи, за прогнозами експертів Агентства, залишаться єдиною опозиційною фракцією у Верховній Раді. Нинішня ж опозиція, вважають вони, почасти зіллється з Партією регіонів, а почасти – в особі радикалів з “Нашої України” і БЮТ – об`єднається і так само укладатиме сепаратні договори з регіоналами заради підняття своїх ставок на майбутніх президентських виборах.
Дострокових виборів, про ймовірність яких стільки говорили нинішнього року і які знову пророкують на весну 2007-го, не буде, впевнені політологи. За їх словами, у зацікавлених сторін надто багато аргументів “проти” розпуску парламенту і цілком достатньо важелів впливу, щоб знайти інший спосіб розв`язання конфліктів, які виникають. Відтак погроза достроковими виборами не більше ніж політичний шантаж, бо жодна політична сила насправді у цьому не зацікавлена. А от можливість соціального вибуху вже після новорічних свят, унаслідок похмільно-тарифного синдрому, каже Віталій Бала, це реальність:
«Незадоволення українського народу, який десь в середині січня, коли відгуляє всі свята, подивиться в карман, в кармані немає ні одної гривні, а тут прийдуть рахунки, тут буде внутрішній спротив і небажання. Якщо будуть заклики до того, щоб не платити за цими тарифами – тоді варіант розвитку соціальної революції абсолютно виглядає вірогідним».
Так чи інакше, але громадянських протестів у зв`язку з постійним підвищенням цін на енергоносії та локальними кризами в житлово-комунальному господарстві не минути, -- кажуть експерти Агентства моделювання ситуацій. І прогнозують розгортання цих протестів якщо не у січні 2007-го, то не пізніше січня 2008 року.
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум