Український парламент сьогодні офіційно осудив дії депутата Олега Калашнікова із Партії регіонів щодо перешкоджання журналістській діяльності працівників каналу СТБ. Влітку, під час акції протесту, депутат побив журналістку та телеоператора а також вилучив у них касету. Правоохоронні органи досі не закінчили слідства у цій справі.
“Ганьба! Ганьба!”, – так журналісти та депутати вітали Олега Калашнікова, який у серпні цього року побив журналістів СТБ, аби відібрати у них касету зі зйомками мітингу Партії регіонів. Сам Калашніков досі твердить, що цього не робив:
“Я цілком солідарний з президентом, прем’єр-міністром та головою парламенту, які осуджують ганебні дії, але ситуація в іншому – я цих дій не чинив”.
Натомість сліждча комісія парламенту, яка займалася розслідуванням інциденту, визначила як саме все відбувалося: журналісти спочатку взяли інтерв’ю в Калашнікова, а потім на запрошення Партії регіонів пішли знімати життя наметового містечка. Калашніков заявив, що це режимна зона і зажадав віддати касету йому, коли журналісти відмовилися, він силоміць відібрав касету в оператора. Внаслідок цього оператор отримав струс мозку. Сам Калашніков спочатку визнав це, потім думку змінив.
Член слідчої комісії Ольга Герасим’юк каже: “Спочатку депутат Калашніков стверджував, що деякі події відбувалися, потім він брав свої слова назад, а коли зрозумів, що може все заперечити він не визнав факту своєї участі в інциденті біля Верховної Ради”.
У результаті, комісія рекомендувала парламенту осудити дії Калашнікова. Голова комісії Сетпан Курпіль оприлюднив такі висновки у цій справі:
“Відзначити поведінку народного депутата Олега Калашнікова під час інциденту 12 липня 2006 року біля будинку Верховної Ради України неприпустимою і такою, що вимагає осуду”.
Таке формулювання сподобалося навіть депутатам Антикризової коаліції. За проект постанови голосували навіть депутати від Партії регіонів. Однак, декому з помаранчевого табору воно здалося аж надто м’яким. В’ячеслав Кендзьор вважає:
“Є речовий доказ – розбита камера, у оператора зафіксовано струс мозку... Чому такі толерантні висновки комісії? Всі ці дії підлягають під 171 статтю Кримінального кодексу і цей чоловік має сидіти на нарах”.
Депутати кажуть, що вони не можуть виконувати функцій слідчого органу. Слідтсво за 5 місяців ще не дало жодної відповіді щодо того, що ж відбулося між депутатом та журналістами і чи була порушена 171 стаття Кримінального кодексу – перешкоджання професійній діяльності журналістів. Причини такого затягування прокуратура не коментує.