Спеціальні потреби

Парламент осудив дії Олега Калашнікова


Український парламент сьогодні офіційно осудив дії депутата Олега Калашнікова із Партії регіонів щодо перешкоджання журналістській діяльності працівників каналу СТБ. Влітку, під час акції протесту, депутат побив журналістку та телеоператора а також вилучив у них касету. Правоохоронні органи досі не закінчили слідства у цій справі.

“Ганьба! Ганьба!”, – так журналісти та депутати вітали Олега Калашнікова, який у серпні цього року побив журналістів СТБ, аби відібрати у них касету зі зйомками мітингу Партії регіонів. Сам Калашніков досі твердить, що цього не робив:

“Я цілком солідарний з президентом, прем’єр-міністром та головою парламенту, які осуджують ганебні дії, але ситуація в іншому – я цих дій не чинив”.

Натомість сліждча комісія парламенту, яка займалася розслідуванням інциденту, визначила як саме все відбувалося: журналісти спочатку взяли інтерв’ю в Калашнікова, а потім на запрошення Партії регіонів пішли знімати життя наметового містечка. Калашніков заявив, що це режимна зона і зажадав віддати касету йому, коли журналісти відмовилися, він силоміць відібрав касету в оператора. Внаслідок цього оператор отримав струс мозку. Сам Калашніков спочатку визнав це, потім думку змінив.

Член слідчої комісії Ольга Герасим’юк каже: “Спочатку депутат Калашніков стверджував, що деякі події відбувалися, потім він брав свої слова назад, а коли зрозумів, що може все заперечити він не визнав факту своєї участі в інциденті біля Верховної Ради”.

У результаті, комісія рекомендувала парламенту осудити дії Калашнікова. Голова комісії Сетпан Курпіль оприлюднив такі висновки у цій справі:

“Відзначити поведінку народного депутата Олега Калашнікова під час інциденту 12 липня 2006 року біля будинку Верховної Ради України неприпустимою і такою, що вимагає осуду”.

Таке формулювання сподобалося навіть депутатам Антикризової коаліції. За проект постанови голосували навіть депутати від Партії регіонів. Однак, декому з помаранчевого табору воно здалося аж надто м’яким. В’ячеслав Кендзьор вважає:

“Є речовий доказ – розбита камера, у оператора зафіксовано струс мозку... Чому такі толерантні висновки комісії? Всі ці дії підлягають під 171 статтю Кримінального кодексу і цей чоловік має сидіти на нарах”.

Депутати кажуть, що вони не можуть виконувати функцій слідчого органу. Слідтсво за 5 місяців ще не дало жодної відповіді щодо того, що ж відбулося між депутатом та журналістами і чи була порушена 171 стаття Кримінального кодексу – перешкоджання професійній діяльності журналістів. Причини такого затягування прокуратура не коментує.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG