Спеціальні потреби

Актуально

Парламент осудив дії Олега Калашнікова

Український парламент сьогодні офіційно осудив дії депутата Олега Калашнікова із Партії регіонів щодо перешкоджання журналістській діяльності працівників каналу СТБ. Влітку, під час акції протесту, депутат побив журналістку та телеоператора а також вилучив у них касету. Правоохоронні органи досі не закінчили слідства у цій справі.

“Ганьба! Ганьба!”, – так журналісти та депутати вітали Олега Калашнікова, який у серпні цього року побив журналістів СТБ, аби відібрати у них касету зі зйомками мітингу Партії регіонів. Сам Калашніков досі твердить, що цього не робив:

“Я цілком солідарний з президентом, прем’єр-міністром та головою парламенту, які осуджують ганебні дії, але ситуація в іншому – я цих дій не чинив”.

Натомість сліждча комісія парламенту, яка займалася розслідуванням інциденту, визначила як саме все відбувалося: журналісти спочатку взяли інтерв’ю в Калашнікова, а потім на запрошення Партії регіонів пішли знімати життя наметового містечка. Калашніков заявив, що це режимна зона і зажадав віддати касету йому, коли журналісти відмовилися, він силоміць відібрав касету в оператора. Внаслідок цього оператор отримав струс мозку. Сам Калашніков спочатку визнав це, потім думку змінив.

Член слідчої комісії Ольга Герасим’юк каже: “Спочатку депутат Калашніков стверджував, що деякі події відбувалися, потім він брав свої слова назад, а коли зрозумів, що може все заперечити він не визнав факту своєї участі в інциденті біля Верховної Ради”.

У результаті, комісія рекомендувала парламенту осудити дії Калашнікова. Голова комісії Сетпан Курпіль оприлюднив такі висновки у цій справі:

“Відзначити поведінку народного депутата Олега Калашнікова під час інциденту 12 липня 2006 року біля будинку Верховної Ради України неприпустимою і такою, що вимагає осуду”.

Таке формулювання сподобалося навіть депутатам Антикризової коаліції. За проект постанови голосували навіть депутати від Партії регіонів. Однак, декому з помаранчевого табору воно здалося аж надто м’яким. В’ячеслав Кендзьор вважає:

“Є речовий доказ – розбита камера, у оператора зафіксовано струс мозку... Чому такі толерантні висновки комісії? Всі ці дії підлягають під 171 статтю Кримінального кодексу і цей чоловік має сидіти на нарах”.

Депутати кажуть, що вони не можуть виконувати функцій слідчого органу. Слідтсво за 5 місяців ще не дало жодної відповіді щодо того, що ж відбулося між депутатом та журналістами і чи була порушена 171 стаття Кримінального кодексу – перешкоджання професійній діяльності журналістів. Причини такого затягування прокуратура не коментує.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG