Спеціальні потреби

Тарасюк залишається на посаді міністра


Борис Тарасюк не зустрічався з Віктором Януковичем, нічого не знає про переговори між президентом і прем’єром стосовно долі його персони, однак і далі продовжуватиме працювати на своїй посаді. Про це міністр закордонних справ заявив на прес-конференції в Києві, присвяченій підсумкам роботи зовнішньополітичного відомства в 2006 році.

У понеділок мала вирішитись доля Бориса Тарасюка. Напіввідставний міністр закордонних справ мав уранці прийти на вирішальну розмову зі своїм головним опонентом – очільником уряду Віктором Януковичем. Про плановану зустріч повідомила одна з українських інформаґенцій. Однак в уряді інформацію заперечили. Спростував її і сам Борис Тарасюк:

“Така зустріч не планувалася. А з чого ви взяли?”

Так сказав міністр закордонних справ, відповідаючи на запитання журналістів. Він заявив також, що йому нічого не відомо про будь-які кулуарні домовленості між президентом і прем’єром щодо його особи. За неофіційною інформацією, поширеною в ЗМІ, Ющенко підписав бюджет на 2007 рік в обмін на те, що Янукович залишить на посаді керівника зовнішньополітичного відомства.

Борис Тарасюк запевняє: “Мене не цікавлять плітки. Я плітками не займаюся. А ця інформація, яку ви називаєте, відноситься до категорії пліток”.

Як підкреслив Тарасюк, крапку в питанні про те, чи має право парламент звільняти міністра, призначеного в уряд за квотою президента, може поставити тільки Конституційний Суд. Доти ж він продовжуватиме виконувати свої посадові обов’язки:

“Я продовжую виконувати свої посадові обов’язки міністра закордонних справ. Для цього є достатньо правових підстав, а саме рішення суду про призупинення дії постанови до розгляду судом цього питання, а також Указ Президента”.

Тарасюк пообіцяв у середу знову прийти на чергове засідання Кабінету Міністрів.

Нагадаємо, що міністра закордонних справ двічі – 6 і 20 грудня – не пустили на засідання Кабміну. 1 грудня Верховна Рада відправила Тарасюка у відставку, проте Шевченківський райсуд столиці призупинив дію парламентської постанови про звільнення, а Президент Віктор Ющенко своїм Указом доручив Тарасюкові й далі виконувати обов’язки міністра”.

Коментуючи ситуацію з Тарасюком, деякі аналітики, як на посилення його позицій, вказують на те, що під час візиту російського президента українське зовнішньополітичне відомство представляв саме Тарасюк. Інші зазначають, що, на їхню думку, працювати далі Тарасюк у будь-якому разі не буде – оскільки неможливо працювати в атмосферу відвертої нетерпимості.

А тим часом, як стало відомо, Кабінет Міністрів України звільнив з посади іншого відомого прихильника євроатлантичної інтеграції – першого заступника міністра закордонних справ Атона Бутейка.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG