Спеціальні потреби

Новорічні привітання чільних політиків


В Україні відзначають Новий рік. З нагоди свята українців привітали президент і прем’єр, спікер і глава опозиції. Про що йшлося у передноворічних телезверненнях чільних українських політиків.

За сім хвилин до опівночі з Новим роком і Різдвом Христовим співвітчизників привітав Віктор Ющенко. Звернення президента транслювали всі основні телеканали країни. Глава держави з’явився у дверях Маріїнського палацу і підійшов до мікрофонів довгою килимовою доріжкою, обабіч якої вишикувалась урочиста варта.

Серед найбільш значущих подій року, що минув, Ющенко згадав насамперед визнання Голодомору 1930-их років геноцидом українського народу. З інших фактів національного життя назвав 400 тисяч немовлят, що народилися 2006-го року, наймасштабнішу за роки незалежності благодійну акцію “Дитяча лікарня майбутнього”, а також те, що збірна України з футболу увійшла до вісімки кращих команд світу.

Найважливішим висновком року є те, що Україна має потужний ресурс єдності – підкреслив президент. Як він зазначив:

“Ми зуміли дотриматись демократичного курсу і провести перші чесні вибори. Ми вперше сформулювали політичний план розвитку країни – Універсал національної єдності. І водночас суспільство стало свідком того, що український політикум знівелював вагу взятого зобов’язання”.

Про єдність говорив у своєму телепривітанні і Віктор Янукович. У короткому передноворічному ролику прем’єр-міністр зазначив, що 2006 рік заклав підвалини порозуміння у суспільстві.

“Ми повинні на цьому фундаменті спорудити великий і світлий дім нашої єдності”, – сказав очільник уряду, побажавши співвітчизникам у Новому році толерантності і наснаги.

Далеко розлогішим було телевізійне привітання Юлії Тимошенко. Як заявила лідерка опозиції, в останні години старого року недоречно говорити про політику.

Звертаючись до телеглядачів, Тимошенко сказала: “Політики занадто багато було в житті кожного з вас. Політичні діячі відверто зловживали вашою увагою, своєю присутністю на телеекранах та, на жаль, негідною поведінкою”.

А тому, за аналогією з героями улюбленого новорічного фільму “З легким паром!” запропонувала послати в баню усіх політиків, які не виправдали сподівань народу.
“Хай там з’ясовують, хто кому коаліція і в кого більше влади”, – сказала Тимошенко, побажавши телеглядачам, щоб Новий рік став часом здійснення мрій.

У новорічну ніч в Україні відбулося понад дві тисячі святкових заходів. На майданах своїх міст Новий рік зустріли три з половиною мільйони українців. Наймасовіші гуляння відбулися у столиці, а також на Дніпропетровщині, Київщині та Закарпатті.

XS
SM
MD
LG