Спеціальні потреби

Буш подасть п'ятирічний план бюджету


Президент Буш заявляє, що наступного місяця подасть п'ятирічний план бюджету, який балансуватиме федеральні витрати та надходження до 2012 року.

За словами Президента Буша, у новому бюджеті передбачені витрати на захист національної безпеки при забезпеченні росту економіки. Він також закликав новий Конгрес розробити план збаласування бюджету і надати президентові право ветувати окремі статті, пов'язані з витратами.

Вашингтон, за прогнозами експертів, цими днями можуть очікуювати значні політичні зміни. У четвер демократи перебирають контроль в обох палатах Конгресу – уперше за останні 12 років. Обидві гілки влади – президент та Конгрес стверджують, що готові працювати разом. Але, при цьому наголошують. що вони також готові до боротьби.

Боротьба ця, на думку експертів, зосереджуватиметься на тому, хто визначатиме політику у Вашингтоні – президент чи Конгрес.

Газета «Волстріт Джорнал» пише, що Президент Буш закликав новий, контрольований демократами Конгрес, відкласти на бік політичні розбіжності, але водночас попередив:

"Якщо Конгрес вирішить ухвалювати закони, які є просто політичними заявами, виникне безвихідна ситуація".

Нагадаємо, що демократи не мали контролю у Конгресі останні 12 років.

У середу зранку президент Буш на зустрічі зі членами своєї адміністрації обговорював питання внутрішньої політики. Експерти не виключають, що він можливо готовий піти на компроміс у питаннях підняття мінімального рівня заробітної плати чи реформування програми соціального страхування, але навряд чи готовий поступитись у питаннях податків чи досліджень стовбурових клітин.

І знову ж таки не треба забувати про Ірак. Очікується, що президент незабром запропонує новий план військової стратегії, що передбачає збільшення кількості американських військовослужбовців у цій країні.

І хоча Президент Буш визнає, що після виборів минулого листопада в країні змінився баланс політичних сил на користь демократів, пріоритети щодо захисту країни та її процвітання, вважає він, виходять далеко поза межі партійних дискусій.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG