Спеціальні потреби

Новий тест допоможе запобігти нападам серця


Згідно з підрахунками Всесвітньої організації охорони здоров’я, серцево-судинні захворювання спричиняють третину смертей на планеті. Тобто майже 70 мільйонів людей щороку вмирають від серцевих хвороб. І щонайменше 20 мільйонів людей щороку переживають серцеві напади та інсульти. Однак, завдяки досягненням медицини, у наш час хвороба серця – далеко не смертний вирок.

Тест крові, який нещодавно розробили американські медики, може точно визначити шанси пацієнта отримати серцевий напад.

Дослідивши майже 1000 хворих на серце, медики з’ясували, що присутність у крові пацієнтів певних елементів допомагає передбачити потенційну проблему із серцем. Для визначення цих елементів лікарі розробили спеціальний аналіз крові.

Аналіз крові за допомогою елементів NT-pro-BNP, здатний вже на ранній стадії визначити, чи серце перебуває під стресом. Цей аналіз точніший, ніж звичайні тести крові.

За словами науковців, новий аналіз ефективний лише для пацієнтів, які вже перехворіли серцевими недугами. Для них він ефективніший, ніж традиційні діагностичні засоби, як от екограма чи стресовий тест.

У деяких пацієнтів, традиційні аналізи яких були нормальними, тест виявив високий рівень елементів NT-pro-BNP, що означає проблеми у майбутньому.

Учасники дослідження були під наглядом у середньому майже чотири роки. Люди, у яких був підвищений рівень елементів NT-pro-BNP мають втричі більше шансів отримати серцевий напад чи померти від будь якої серцевої хвороби. Тож новий аналіз крові допоможе лікарям визначити правильне лікування.

XS
SM
MD
LG