Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко не піде на поступки урядовій коаліції

Президент Ющенко не піде на поступки урядовій коаліції в питанні звільнення міністра закордонних справ країни Бориса Тарасюка. Глава держави вважає, що крапку в цій суперечці поставить Конституційний Суд. Так само пан Ющенко висловив рішучість боротися проти наступу команди Прем'єр-міністра Януковича на інші права президента.

Президент Ющенко впевнений, що Конституційний Суд підтвердить його виключне право подавати на затвердження парламенту кандидатуру керівника зовнішньополітичного відомства країни. Так само як і звільняти його. Таким чином президент не бажає поступатися в тривалій суперечці із урядовою коаліцією, і не хоче звільняти з посади міністра закордонних справ Бориса Тарасюка.

Всупереч тому, що за його відставку проголосував парламент. На позицію Віктора Ющенка не влинули погрози коаліції призначити керівника МЗС без глави держави. Про таку ймовірність напередодні говорили комуністи та міністр юстиції. Президент вважає, що Конституція не дає парламенту таких повноважень.

Віктор Ющенко заявив: “Моя позиція є незмінною – пропозицію щодо обрання міністра закордонних справ України формує президент. Так само він формулює пропозиції щодо звільнення особи з цієї посади. Це – суть моєї позиції, і я переконаний, що Конституційний Суд її підтримає”.

У тому ж Конституційному Суді президент оскаржує ухвалений минулого тижня “Закон про Кабінет Міністрів”, який значно звужує повноваження глави держави. Віктор Ющенко закинув неетичну поведінку керівникові уряду пану Януковичу, який порушив домовленості.

Президент каже: “У нас була домовленість із Прем’єр-міністром про те, що ми спільно готуємо “Закон про Кабінет Міністрів”. Мені здається, що Прем’єр зробив велику помилку, що пішов радитися щодо цього питання в інші інституції. Крім того, в законі є ряд порушень конституційних норм. Чому ми повинні в черговий раз ветувати закон. А потім Конституційний Суд буде нормалізовувати стосунки Президента і Прем’єр-міністра. Це не мій стиль роботи, але я не потерплю такого ставлення до Конституції України”.

Тим часом сам Конституційний Суд відновлює ствою роботу після тривалої перерви. У четвер він почне розгляд першого із подань, що можуть призвести до повного скасування політичної реформи, яка власне й забрала у президента значну частину його повноважень.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG