Спеціальні потреби

Президент вдруге ветував Закон про Кабмін


Протистояння між гілками влади в Україні триває. Президент Ющенко відправив сьогодні до Верховної Ради Закон “Про Кабінет Міністрів” із накладеним в черговий раз вето. Цей документ вже майже місяць є однією із причин протистояння між гілками української влади. Деякі оглядачі вважають, що він зазіхає на повноваження глави держави. Спікер парламенту Олександр Мороз погрожує підписати закон замість президента.

Юристи сперечаються – чи мав право президент вдруге ветувати закон, ухвалений конституційною більшістю. Радники глави держави вважають, що мав. Формально це дозволяє рішення Конституційного Суду. Саме суд дозволив президенту повертати закон парламенту, якщо після першого ветування Рада вносила до нього зміни. У Секретаріаті Ющенка такі розбіжності знайшли.

Прихильники коаліції кажуть, що Рада не вносила змін в тексти закону. А розбіжності пояснюють редакційними правками. Листа із роз’ясненнями написав спікер Олександр Мороз. Але на позицію президента це враження не справило.

Закон “Про Кабінет Міністрів” остаточно посварив не тільки президента із коаліцією, а й опозиційні сили. Через нього “побили горшки” “Наша Україна” та Блок Юлії Тимошенко. Останній допоміг Антикризовій коаліції подолати президентське вето. БЮТ пояснив це домовленостями – мовляв, коаліція на взаєм віддасть свої голоси за два інші закони – про опозицію та імперативний мандат для депутатів місцевих рад.

Нині, принаймні на словах, сторони конфлікту демонструють готовність до компромісу. Після засідання РНБО президент сказав, що підпише суперечливий закон, якщо з нього усунуть пункти, які суперечать Конституції. Прем’єр також не виключив, що Рада повернеться до вже двічі ухваленого документу.

Оглядачі зауважують – обіцянки українських політиків – мало чого варті. І нагадують – за два дні до голосування Закон “Про Кабінет Міністрів” президент, прем’єр та спікер домовилися працювати над ним разом. Але згодом глава держави з телевізійної трансляції дізнався, що партнери знехтували обіцянками. Виглядає, що й Блок Юлії Тимошенко не отримає бажаного. На закон про імперативний мандат може накласти вето президент, а закон про опозицію нині відмовляється підримувати коаліція.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG