Спеціальні потреби

Актуально

У Сербії відбулися парламентські вибори

Уповноважений Європейського Союзу з питань закордонної політики Хав'єр Солана висловив надію, що після проведених у Сербії виборів, цій країні вдасться швидко сформувати уряд прозахідної орієнтації.

Найбільшу підтримку серед виборців здобула Сербська радикальна партія, яку очолює ув'язнений за звинуваченням у воєнних злочинах Воїслав Шешель. За його кандидатуру проголосувало 29% виборців. На другому місці опинилася прозахідна Демократична партія президента Бориса Тадича. За неї віддали голоси 23% громадян. Правоцентристська прозахідна партія Народна коаліція, яку очолює Прем'єр-міністр Воїслав Коштуніца, набрала 17% голосів.

Залишається невідомим, кому саме Президент Тадич доручить формувати новий уряд. Утім, на думку оглядачів, відбудеться переоб'єднання альянсу "Тадич-Коштуніца". У цьому разі в парламенті виявиться більшість законодавців прозахідного напрямку ще до того, як ООН опрацює рекомендації в питанні заселеного здебільшого албанцями сербського краю Косово.

Всі новини дня

Тіна Кароль: про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті. Інтерв'ю

Співачка Тіна Кароль від початку повномасштабної російської агресії активно займається культурною дипломатією. Про творчість під час війни, шлях до перемоги та боротьбу на культурному фронті Тіна Кароль розповіла під час візиту до Нью-Йорка.

Стало відомо, на що саме просять Конгрес США виділити додаткове фінансування для України. Відео

В Пентагоні кажуть - не бачать жодних ознак того, що Росія готова припинити війну найближчим часом. Саме тому будуть і надалі продовжувати підтримку України в її боротьбі.

Як кіберкомандування Сполучених Штатів співпрацює з українським урядом? Інтерв'ю

США «проводять заходи у сфері кібербезпеки, які допомагають українському уряду зміцнювати стійкість і захист».

Псевдореферендуми і часткова мобілізація в Росії проявили слабкість Путіна - експерти. Відео

Західні експерти, з якими говорив Голос Америки погоджуються в думці, шо ані "псевдореферендуми", ані погрози, які їх супроводжують не змінять підтримку Заходом України, а також боротьбу за звільнення українських територій.

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимностi" - Єнс Столтенберг після розмови із Зеленським. Відео

“Псевдореферендуми, проведені Росією, не мають легітимності і є кричущим порушенням міжнародного права. Ці землі – Україна”. Про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після розмови із Володимиром Зеленським.

Більше

XS
SM
MD
LG