Спеціальні потреби

Актуально

Комісія вважає київські тарифи завищеними

Київські тарифи економічно необґрунтовані. Такий висновок оприлюднила спеціальна комісія Київради, яка вивчала причини різкого підвищення плати за житлово-комунальні послуги. Водночас керівництво Київської міськдержадміністрації ці висновки спростувало, назвавши їх політично вмотивованими.

Черновецький встановив тарифи без економічного обґрунтування. Такого висновку дійшла спецкомісія Київради, що перевіряла правомірність різкого підвищення плати за житлово-комунальні послуги. Як твердять члени комісії, які впродовж місяця вивчали економічні розрахунки, необґрунтованими є всі складники нової ціни. Плата за утримання будинків збільшена механічно, без калькуляції витрат; ціна холодного водопостачання і водовідведення, порівняно з їх реальною вартістю, завищена удвічі; що ж до тарифів на електроенергію, то документи для їх перевірки спецкомісії відмовляються надати. Загалом, за висновком робочої групи, міська влада мала збільшити тарифи не в 3,5 рази, а максимум в 1,75.

Окрім того, що нові тарифи економічно невиправдані, вони ще й неправомірні юридично, бо не були зареєстровані в органах юстиції, – заявляють члени комісії і закликають киян не платити.

Голова комісії, депутат Київради від Блоку Юлії Тимошенко Олександр Клюс каже:

“Розпорядження Київської міської державної адміністрації від 30 жовтня 2006 року у зв’язку з тим, що вони порушують чинне законодавство України, не вступили в законну силу і їх не можна застосовувати для розрахунків з населенням”.

Ситуацію також коментує член комісії Володимир Бондаренко: “На наш погляд, і з цим погоджуються всі члени комісії, необхідно негайно скасувати чинні, на думку Леоніда Черновецького і його прибічників, розпорядження і повернутися до старих цін. А за півроку треба поступово зробити детальний аналіз усієї системи комунальних послуг і визначити скільки ж реально мають платити кияни”.

Водночас київська міська влада продовжує наполягати: все пораховано правильно і за законом. Перший заступник голови Київської міськдержадміністрації Анатолій Голубченко скликав прес-конференцію, на якій спростував висновки комісії, звинувативши опозицію в маніпулюванні цифрами і фактами:

“Пан Бондаренко і пан Клюс погодились з тим, що був зроблений і підписаний протокол про те, що ми продовжуємо роботу і ще немає висновків. І після цього перед вами піднімають документи, які передають як висновки, хоча це, я ще раз підкреслюю, цілком не відповідає дійсності. Це висновок однієї із зацікавлених сторін, а об’єктивного висновку немає”.

Політичну заанґажованість закидає своїм опонентам і сам київський голова. Як висловився Леонід Черновецький на круглому столі в офісі громадянської партії “ПОРА”, у питанні тарифів опозиція “клеїть дурня”. Міський голова пообіцяв, що й надалі проводитиме необхідні, на його погляд, але непопулярні рішення. При цьому, як він сказав, його найменше обходить власний рейтинг, оскільки він не збирається висувати свою кандидатуру на наступних виборах мера.

“Я заздалегідь заявляю, що на наступних виборах балотуватися не буду”, – заявив Черновецький.

“Тарифна війна” триває. У четвер 25 січня звіт слідчої комісії, яка вивчала обґрунтованість нових тарифів, заслухають на сесії Київради.

А тим часом платити за тарифами Черновецького відмовляється не тільки більшість пересічних киян, але й високі посадовці. Заступник міністра юстиції Лідія Горбунова заявила в ефірі телеканалу НТН, що платить за квартиру за старими тарифами. Нові тарифи, за її словами, не діють, оскільки не зареєстровані в управлінні юстиції.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG