Спеціальні потреби

Актуально

ПАРЄ оприлюднила висновки щодо України

Окрім чесних виборів, в Україні не виконана жодна з обіцянок Майдану. Про це заявили співдоповідачки Парламентської Асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен та Ренате Вольвенд.

Як ідеться в оприлюдненому сьогодні інформаційному повідомленні за результатами їх минулорічного візиту в Україну, сучасна політична реальність в країні демонструє, що крім проведення вільних і прозорих виборів у березні 2006 року обіцянки, які давали на Майдані, щодо чесного та компетентного управління та запровадження принципів верховенства права не виконані.

Як підкреслено у документі, новий Кабінет Міністрів переобтяжений урядовцями, які уособлюють відстоювання корупційних бізнес-інтересів та виборчі маніпуляції часів минулої президентської кампанії. При цьому співдоповідачки зазначають, що непрозорі коаліційні переговори, які тягнулися впродовж півроку, та позалаштункові торги при створенні “великої коаліції” призвели до того, що виборці не знають, за кого насправді вони голосували.

Співдоповідачки ПАРЄ закликали також до припинення “бойових дій” між Президентом Віктором Ющенком і Прем’єр-міністром Віктором Януковичем.

“Конфронтація, що триває, зводить нанівець сподівання на політичний консенсус, необхідний для прискорення вкрай необхідних Україні реформ” – зазначено в інформаційному повідомленні за наслідками візиту. Документ визнає в цілому позитивну роль Універсалу національної єдності, як спроби підтримати курс на реформи та євроатлантичну інтеграцію. Проте, як сказано, на ділі це лише дало змогу Партії регіонів прийти до влади і виконувати владні функції, не надто дотримуючись положень Універсалу.

Українську політичну систему європейські співдоповідачки називають “непередбачуваною”, при якій угоди між політичними силами підписують тільки для того, щоб порушити їх наступного ж дня. При цьому, як зазначено, політикуму бракує стратегії та зацікавленості у реформах, а до держуправління повертаються дискредитовані ще за часів Леоніда Кучми особи.

За словами Вольвенд та Северінсен, усе згадане породжує сумніви у незворотності духу Універсалу та серйозно підриває міжнародну репутацію України як надійного партнера.

Цю інформацію оприлюднено за результатами візиту Ганне Северінсен та Ренати Вольвенд в Україну 9 - 12 жовтня 2006 року.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG