Спеціальні потреби

Генпрокурор звітував про резонансні справи


Генеральний прокурор України Олександр Медведько сьогодні звітував перед журнаілстами про справи, які свого часу неабияк сколихнули суспільство. Деякі новини з’явилися стосовно отруєння Віктора Ющенка, і чимало нової інфорамції стосувалося дій київської влади щодо питання підвищення тарифів.

Тарифами у Києві зацікавилася Генеральна прокуратура. Головна слідча структура країни до 10 лютого перевірятиме обгрунтованість підвищення цін на житлово-кмунальні послуги.

Водночас, заступник генпрокурора Тетяна Корнякова повідомила, що у Києві вже виявлено порушення при формуванні тарифів на комунальні послуги: у собівартість послуг включено судові витрати на позови до кожного споживача у Києві, не залежно від того, платить він за отримані послуги чи ні.

Олександр Медведько каже, що столична прокуратура внесла відповідне подання на ім’я київського міського голови Леоніда Черновецького і готує позов до суду.

Інша тема стосувалася отруєння Президента Ющенка у 2004 році під час президентських перегонів. Свого часу Ющенко обіцяв зробити все можливе для розкриття цього злочину, однак за два роки справа ще далека до завершення і світ так і не почув імен людей, причетних до цього. Однак тепер у справі з’явилося два нових свідки, один із яких – масажист.

Ще одна справа стосується побиття депутатом Калашниковим журналістів телеканалу СТБ. За півроку прокуратура ніяк не може розкрити цю справу, де фігурантом є представник правлячої Партії регіонів. Олександр Медведько каже, що розгляд затримується через тривалу експертизу про нанесення морального збитку. На даний момент ця експертиза ще не закінчена. За словами Генпрокурора ГПУ робить все, щоб її прискорити і слідство може завершитися протягом першого кварталу.

І декілька новин у справі Ґонґадзе. Медведько зазначив, що прокуратура знайшла спільну мову з Мельниченком, чого раніше не було, і в січні поточного року було проведено чотири допити.

“Він активно співпрацює з нами, дає свідчення щодо усіх питань, які йому ставлять”, – повідомив Медведько.

Тепер очікують, що Мельниченко візьме участь у слідчому експерименті, який має на меті відтворити те, що відбувалося у кабінеті Леоніда Кучми.

XS
SM
MD
LG