Спеціальні потреби

Нове обладнання отримали 18 дитячих лікарень


Кожен, хто у листопаді минулого року завітав до ресторану “Мак-Доналдс”, міг стати учасником незвичайної благодійної акції. Купивши сендвіч “Біг-Мак” чи заплативши за символічний подарунок з логотипом “М”, відвідувач тим самим вкладав гроші у закупівлю кардіологічного обладнання для дитячих лікарень.

Організатори акції “Всесвітній день допомоги дітям у “Мак-Доналдс” переконані, що захід, який пройшов у 57 ресторанах у 16 містах України був успішним. Генеральний директор компанії “Мак-Доналдс-Юкрейн” Ігор Ділов каже:

“Завдяки участі 211 тисяч відвідувачів і співробітників компанії було зібрано 500 тисяч гривень”.

Зібрані півмільйона передали Міжнародному благодійному фонду “Україна 3000”, який купив за ці гроші кардіологічне обладнання для 18 лікарень у всіх регіонах України. Як розповідає голова наглядової ради фонду Катерина Ющенко, спочатку розраховували обладнати 13 лікарень, але зрештою вдалося зібрати значно більшу суму і придбати 18 діагностичних комплексів:

“Це свідчить про те, що благодійні акції та проекти, організовані професійно, системно та прозоро, мають великий успіх в Україні”.

Як повідомила пані Ющенко, 26 січня дитячі кардіологи отримали подароване обладнання і сьогодні воно вже працює в кабінетах функціональної діагностики, палатах інтенсивної терапії та реанімації, у приймальних відділеннях дитячих лікарень.

Головний кардіолог МОЗ України Юрій Сіренко визнає, що майже у всіх лікарнях існує дефіцит сучасного кардіологічного обладнання. Благодійні акції на зразок цієї – спосіб вирішити проблему.

“Це зразок того, як, трішки відірвавши від себе, вся громада може зробити дуже добру і серйозну справу”, – зазначає головний кардіолог.

Акція стала поштовхом для розвитку дитячої кардіології в Україні, – вважає директор програми фонду “Від лікарні до лікарні” Віра Павлюк. Як вона повідомила, на початку лютого заплановано провести відеоконференцію “Київ – Філадельфія” між українськими та американськими лікарями, які спеціалізуються у галузі дитячої кардіології. Директор програми також пообіцяла, що спільна з “Мак-Доналдс” благодійна акція, яку фонд “Україна 3000” проводить уже вдруге, не буде останньою.

XS
SM
MD
LG