Спеціальні потреби

Актуально

Щороку від серцевих недуг помирає 70 мільйонів

Всесвітня oрганізація oхорони здоров’я заявляє, що близько 70 мільйонів людей у світі щороку помирають від серцево-судинних захворювань. Нове дослідження показує, що люди з Південної Азії мають більше шансів отримати інфаркт міокарда, ніж ті, хто належить до інших етнічних груп.

Відомо, що передумовами для серцевих недуг є невідповідне харчування, недостатня кількість фізичних вправ та куріння. Ці фактори, як припускають, не є головними причинами частих інфарктів у вихідців із Південної Азії.

Нове дослідження, у якому взяло участь 30 тисяч людей у 52 країнах показало, що вік 53 – 54 роки є середнім для серцевих нападів у мешканців Південної Азії, у той час як для інших регіонів, це 58 – 59 років.

Лікар Салім Юсуф з університету Мак-Мастер у місті Гамільтон, що в канадському штаті Онтаріо, взяв участь у дослідженні, яке визначає головні фактори ризику. Лікар намагався пояснити, чому саме вихідці з Південної Азії є особливо вразливими:

“Ми можемо пояснити це, базуючись на дев'ятьох факторах ризику, які є основною причиною більшості серцевих нападів серед жителів Південної Азії. Це – куріння, високий рівень холестерину, діабет, гіпертонія, погане харчування, так само як і недостатнє споживання овочів чи фруктів, недостатня кількість фізичних вправ, стрес і вживання алкоголю”.

Лікар Юсуф говорить, що певну роль тут відіграє спадковість, але інші причини можуть полягати у поганому харчуванні. Дослідження показують, що мешканці Південнї Азії споживають лише половину від необхідної кількості овочів та фруктів, які більшість експертів рекомендують для доброго здоров’я. А поза тим, каже лікар Юсуф, овочі в стравах настільки переварені, що втрачають майже усі необхідні вітаміни. А коли жителі Південної Азії переїжджають до інших країн, де доступними є заклади швидкого харчування, рівень холестерину у них стрімко зростає.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG