Спеціальні потреби

Актуально

Володимир Огризко може очолити МЗС України

Президент Віктор Ющенко вніс подання про призначення міністром закордонних справ Володимира Огризка. А тим часом на думку експертів, доля внесеної президентом кандидатури великою мірою залежить від долі Закону “Про Кабінет Міністрів України”.

П’тдесятиоднорічний дипломат досі обіймав посаду першого заступника міністра, і саме його кандидатуру, як свого наступника, рекомендував президентові Борис Тарасюк. Втім, продовжувач політики євроінтеграції може не влаштувати парламентську більшість. Серед тих кандидатів, яких готова підтримати Антикризова коаліція, називали інші прізвища – зокрема заступника глави Секретаріату Президента Олександра Чалого і радника прем’р-міністра Констянтина Грищенка.

Як заявив у понеділок перший віце-прем’єр-міністр фінансів Микола Азаров, посаду міністра закордонних справ має посісти “кандидат, який відповідає уявленням про зовнішньополітичний курс країни Кабінету Міністрів і Антикризової коаліції”.

Доля внесеної президентом кандидатури великою мірою залежатиме від того, як вирішиться доля Закону “Про Кабінет Міністрів”. Оприлюднений минулого тижня всупереч волі президента закон практично позбавляє главу держави важелів впливу на призначення глави уряду, міністра закордонних справ та міністра оборони. Віктор Ющенко має намір оскаржити згаданий закон у Конституційному Суді. Проте, якщо завтра Верховна Рада внесе президентські поправки до закону, Віктор Ющенко пообіцяв відкликати своє подання до суду. Про це повідомив Прем’єр-міністр Віктор Янукович, який зранку зустрівся із Президентом Ющенком:

“Якщо ці питання розглянуть у парламенті і розбіжності будуть зняті, президент відкличе свій позов з Конституційного Суду. Якщо ж їх не розглянуть, або прийняті рішення не задовільнятимуть президента, тоді процедура розгляду цих питань буде в межах КС”.

Під час ранкової зустрічі у Секретаріаті Президента, в якій брали участь прем’єр і голова Верховної Ради, йшлося про необхідність виконання домовленостей, досягнутих між політичними силами. Як вважає президент, зараз усі ці домовленості, починаючи від Універсалу національної єдності, демонстративно ігнорують.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG