Спеціальні потреби

На війну витрачено 276 мільярдів доларів


Майже чотири роки тягнеться війна в Іраку. У вівторок впливовий сенатор Роберт Берд на слуханнях комітету з питань збройних сил поцікавився ціною цих військових дій.

“276 мільярдів” – була відповідь представниці Пентагону Тіни Джонас.

Як відомо, Президент Буш просить Конгрес виділити ще 93 мільярди доларів на покриття воєнних витрат у цьому році, 141 мільярд у наступному і 50 у 2009 році.

У той час як Сенат обговорює воєнні витрати, Палата представників з’ясовує, що сталося з мільярдами доларів, потрачених коаліційною тимчасовою адміністрацією в Іраку, яку очолював Пол Бремер, у перші роки окупації. За словами голови комітету з нагляду за урядовими витратами Генрі Ваксмана, саме у той час з центрального банку було вилучено 12 мільярдів доларів.

Три роки тому Бремер пояснював цьому ж комітетові, що гроші були іракські. Він був змушений діяти швидко, адже ситуація в Іраку була хаотичною, а урядовим службовцям не платили місяцями. Ці гроші, за його словами, були виручені з програми ООН “Нафта за харчі”. Вони дозволяли іракським міністерствам оплачувати проекти відбудови, та йшли на покриття урядових витрат.

Наразі війна продовжується і міністр оборони США Роберт Ґейтс не міг у вівторок сказати сенаторам, коли американські війська повернуться додому і коли припиняться витрати на війну.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG