Спеціальні потреби

Актуально

У США нижче рівня убогості живе 37 мiльйонiв

Сполучені Штати сприймають як багату країну i про її бiдну сторону так часто не побачиш i не почуєш. Але вона iснує. До речі, за офіційними даними, кожен восьмий американець живе нижче встановленого державою рівня убогості.

У жодному американському мiстi їх не оминеш – бездомнi, голоднi, жебраки. Для американцiв вони є обличчям убогості. Однак експерти кажуть – щоб бути убогим, не обов`язково треба бути бездомним. Роберт Еґґер, який працюює директором однієї із кухонь милосердня у Вашингтоні, каже:

“Коли запитати пересічних американцiв, хто в даний час голодує, вoни подумають про бездомних. I вони вважають, що ці люди бездомні, бо вони наркомани або п`яниці – що це все їхня вина, що вони – ледащі. Однак люди не усвідомлюють, що обличчям голоду може бути працююча жiнка, яка сама виховує двох дiтей. Наприкiнцi місяця вона неспроможна звести кiнцi з кiнцями, бо заробляє всього вісім, дев`ять, десять чи дванадцять доларiв на годину. А у бiльшостi американських міст на це не проживеш”.

За даними Бюро перепису населення США, 37 мiльйонiв американцiв живе нижче рівня убогості. У середньому – це сім`ї iз чотирьох осiб з прибутками, нижчими від 20 тисяч доларiв на рік.

Серед найбiльших в Америцi організацій, якi намагаються зарадити ситуації – Католицькі благодiйнi служби США. Керівник цих служб отець Ларрi Снайдер каже:

“Ми закликаємо полiтикiв, релiгiйних та громадських дiячiв докласти систематичних зусиль для скорочення рівня убогості у США наполовину до 2012-го року. Втiм, це буде можливо лише за умови, якщо ми зробимо убогість прiоритетом в усіх рішеннях, якi приймають в міськрадах, у судах, у Конгресi та Білому домi”.

Серед завдань, якi поставили собі Католицькі благодiйнi служби, – захист iнтересiв убогих на законодавчому рiвнi в таких сферах як охорона здоров`я, продовольча допомога, житло i матеріальне забезпечення сімей. Активiсти кажуть, що навiть за умов бюжетних дефiцитiв, державнi кошти, якi видiляють на програми у цих сферах, не повиннi скорочуватися.

Ще одним чинником зростання безпритульності є те, що вартість середньої квартплати в американськiй столицi потроїлася за останні п`ять років, вiд чого користь має невелика горстка людей, а бiднi страждають.

Експерти кажуть, що немає якогось єдиного ідеального пiдходу до боротьби з убогiстю, але є низка відпрацьованих стратегій, якi уже довели свою ефективність. Єдине, чого бракує, підкреслюють вони, це – політичної волi, адже моральний обов`язок повинен вiдчувати кожен.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG