Спеціальні потреби

Конференція НАТО відбудеться у Мюнхені


Мюнхен готується до прийняття високих гостей – на щорічну Конференцію НАТО з питань безпеки зібралися високі посадовці – представники сорока країн світу. І вперше за 43 роки проведення натівських конференцій до світових політичних лідерів звернеться російський президент.

Понад 250 високих посадовців із 40 країн світу проведуть ці вихідні у розкішному готелі “Байєрчер Гоф” у Мюнхені за обговоренням невідкладних проблем сьогодення. Триденну конференцію під назвою “Глобальні кризи – глобальна безпека” відкриє канцлер Німеччини Анґела Меркель. На порядку денному питання, які стосуються енергетичної безпеки, ситуації на Близькому Сході та розширення сфери відповідальності НАТО.

Американську делегацію очолив міністр оборони Роберт Ґейтс, який виступить зі своєю першою після зайняття посади урядовця публічною промовою на важливому міжнародному форумі.

На честь п’ятдесятої річниці Євросоюзу, Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Хав’єр Солана, отримає нагороду миру “За видатні досягнення у справі розробки загальної зовнішньої політики та стратегії безпеки”. Однак, на думку багатьох експертів, одним із найбільш очікуваних моментів конференції стане виступ Президента Путіна.

Роберт Гантер Колью посол США у НАТО каже: “Лише факт присутності Путіна матиме величезне значення. Передбачається, що він говоритиме про зовнішні зв’язки Росії з НАТО та міжнародною спільнотою, а також торкнеться питань енергетики”.

Роберт Гантер вважає залучення Росії та Китаю у процес створення глобальної стабільності одним із ключових стратегічних завдань сучасності:

“Інтеграція Росії та Китаю у світову систему – є наступним найважливішим завданням після врегулювання ситуації на Близькому Сході. Для нас важливо, щоб ці країни були частиною світової системи, а не рухались кожна в окремому напрямку”.

Головний представник Ірану у питанні ядерних програм Алі Ларіджані буде присутній на конференції, однак ніяких його переговорів між американською та іранською делегаціями не заплановано.

Три з половиною тисячі поліцейських патрулюють центр Мюнхена цих вихідних, оскільки конференції НАТО завжди приваблюють тисячі демонстрантів. Незважаючи на посилені заходи безпеки, більшість мюнхенців, стверджують, що форум не порушить їх звичайного ритму життя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG