Спеціальні потреби

Палестинські угруповання досягли консенсусу


Сполучені Штати заявляють, що з обережністю ставляться до угоди, досягнутої між палестинськими пропрезидентським рухом Фатх та правлячим угрупованням Гамас. Домовленість підписали Президент Палестини Махмуд Аббас та лідер Гамасу Халед Машаал у місті Мекка, Саудівська Аравія.

Речник Держдепартаменту США Том Кейсі відмовився повідомити, чи відповідають положення угоди вимогам, висунутим учасниками міжнародної зустрічі у Вашингтоні з врегулювання близькосхідного конфлікту.

Нагадаємо, сторони зустрічі – Сполучені Штати, ООН, Європейський Союз та Росія – закликали Гамас визнати Ізраїль, зупинити агресію та дотриматися умов попередніх домовленостей.

Минулого року міжнародні донори зупинили фінансову допомогу Палестинській Автономії, коли до влади прийшов Гамас та відмовився виконувати вище окреслені вимоги. Кейсі наголошує, що Сполучені Штати хочуть спочатку подивитися, якою буде політика нового палестинського уряду. ЄС же заявляє, що до підписаної у четвер угоди ставиться з обережним оптимізмом.

XS
SM
MD
LG