Спеціальні потреби

Актуально

Юлія Тимошенко проти вступу України у ЄЕП

Юлія Тимошенко заявила, що боротиметься проти вступу України до ЄЕП на невигідних умовах. Міністерство фінансів, яке очолює Микола Азаров, оприлюднило заяву у відповідь: “лідерка БЮТ вводить людей в оману”.

“Лідер БЮТ Юлія Тимошенко свідомо вводить людей в оману, коли заявляє, що участь України у проекті Єдиного економічного простору призведе до втрати суверенітету, до шкоди національним інтересам України”. Таку заяву оприлюднило Міністерство фінансів України. Як зазначено в документі, розміщеному на сайті міністерства, Тимошенко “не може не знати, що розроблені 2004 року угоди щодо ЄЕП не містять ані створення якогось “наднаціонального органу”, ані інших механізмів передачі будь-кому суверенних прав України”.

За словами авторів заяви, “міфи про наднаціональний орган ЄЕП, передачу комусь суверенних повноважень – це “мертва конячка”, гарцювати на якій безглуздо і смішно”. Натомість, наголошено в документі, проект Єдиного економічного простору між Україною, Росією, Казахстаном і Білоруссю вигідний Україні, оскільки передбачає створення зони вільної торгівлі без вилучень і обмежень. Протидія проекту з боку Тимошенко – ось де “справжня, а не міфічна шкода для національних інтересів України”, – наголошують автори заяви.

Документ став відповіддю Міністерства фінансів та його очільника Миколи Азарова на заяву лідерки опозиції про те, що вона готова очолити боротьбу проти вступу України до ЄЕП на невигідних для держави умовах. Про це Юлія Тимошенко сказала 12 лютого, коментуючи повідомлення уряду про намір активізувати процес вступу України до Єдиного економічного простору.

Тимошенко нагадала, що угода, підготовлена Азаровим ще за часів першого прем’єрства Віктора Януковича, передбачала створення наддержавного органу ЄЕП, де Україні відводилось 11 голосів, а Росії – 80.

“Ніхто не дозволить Януковичу і Азарову створювати на таких умовах ЄЕП, так само як і віддавати наші енергетичні потужності”, – заявила очільниця блоку.

Хто з двох сторін має рацію? На думку експертів, побоювання Тимошенко не позбавлені підстав. Про це сказав експерт Інституту зовнішньої політики при Дипломатичній академії МЗС Олександр Палій:

“В установчих угодах про створення ЄЕП є чіткий запис, що голоси розподіляються у вищому органі відповідно до економічної потужності країни. Тобто 80% голосів, контрольний пакет, справді отримує Росія. Інша справа, що Україна ратифіковувала угоду про ЄЕП з такою поправочкою, що дана угода не може суперечити Конституції України. Тобто створення цих наднаціональних органів, які записані в угоді про ЄЕП, неконституційне.

Але сьогодні є всі підстави для Юлії Тимошенко поставити питання, наскільки Антикризова коаліція та Янукович рахуються з тим, що створення цього наднаціонального органу є антиконституційним. І тому Юлія Тимошенко цілком природньо порушила цю проблему, тим більше, що вона бачила, як уряд робив очевидні кроки, підтверджені російським президентом і міністром палива та енергетики Бойком і міністром фінансів Азаровим, і Прем’єром Януковичем про те, що ці персони в українському уряді справді збиралися передати в управління Росії щонайменше половину української газотранспортної системи. Після всіх цих заяв у Юлії Тимошенко виникли підстави сумніватися в щирості пана Азарова і пана Януковича”.

Всі новини дня

Промова Джо Байдена «Про стан держави» перед Конгресом США. Наживо з перекладом українською

Президент США Джо Байден виступає з промовою «Про стан держави» перед Конгресом. Дивіться наживо з перекладом українською в ефірі спеціального випуску Голосу Америки. Також в ефірі: включення кореспондентки Голосу Америки з Конгресу США, трансляція відповіді Республіканської партії на промову, обговорення з аналітиками.

Початок трансляції: 7 лютого о 20:30 за Вашингтоном / 8 лютого о 3:30 за Києвом. Беріть участь у дискусії – коментуйте, ставте запитання, пишіть звідки нас дивитеся.

Лідери демократів та республіканців в Конгресі - про очікування від виступу Джо Байдена. Відео

Лідери демократів та республіканців в Конгресі розповіли про свої очікування від сьогоднішнього виступу президента США Джо Байдена “Про стан держави”.  

США готові продати Польщі HIMARS, ракети ATACMS та іншу військову техніку на 10 млрд доларів

Польща планує закупити 18 установок HIMARS у США. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держдепартамент США схвалив можливий продаж Польщі військової техніки і послуг на суму близько 10 мільярдів доларів. Про це повідомив кореспондент Голосу Америки Джефф Селдін із посиланням на Агентство Пентагону зі співробітництва в галузі оборони (DSCA).

Йдеться насамперед про пускові установки високомобільної артилерійської ракетної системи M142 HIMARS із боєприпасами до них, ракети ATACMS, бомби GMLRS, а також інше військове обладнання.

“Таке придбання повинне підтримати цілі зовнішньої політики та національної безпеки Сполучених Штатів шляхом підвищення безпеки члена НАТО, який є силою політичної стабільності та економічного прогресу в Європі”, - йдеться у заяві Агентства.

За заявою Пентагону, Польща має намір використовувати придбане обладнання “для модернізації своїх збройних сил і розширення своїх можливостей для зміцнення внутрішньої оборони та стримування регіональних загроз”.

Загалом Польща подала запит на придбання такого обладнання:

- 18 пускових установок M142 HIMARS;

- 468 комплектів модуля завантажувального пристрою HIMARS;

- 45 армійських тактичних ракетних систем M57 (ATACMS);

- 1514 капсул керованої ракетної системи залпового вогню GMLRS (M30A2, M31A2, XM403);

Також в угоду включено ракети, обладнання зв'язку, запасні та ремонтні частини, акумулятори, ноутбуки, публікації та технічні дані, навчання та оснащення персоналу, підтримка системної інтеграції, інженерно-технічні та логістичні послуги уряду США і підрядників, навчання, датчики, інші суміжні елементи матеріально-технічного та програмного забезпечення.

За інформацією видання Bloomberg, нове обладнання є доповненням до пускових установок, закуплених Польщею у США у 2019 році, які наразі ще не були доставлені.

Варшава також запросила ракетні установки з Південної Кореї, - інформує видання.

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео

Як українці в Туреччині переживають лихо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Двох українців, які вважалися загиблими у турецькому місті Хатай, було врятовано з-під руїн будинку. Про це повідомив посол в Анкарі Василь Боднар. Київ надіслав на допомогу свою команду рятувальників. Я

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео

Як американські війська в Румунії тримають лінію оборони НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

Після нападу Росії на Україну, США і НАТО загалом різко посилили оборону по всій Східній Європі. У Румунії, наприклад, чисельність американських військ зросла втричі - з приблизно тисячі військовослужбовців у січні торік до майже трьох тисяч сьогодні.

Більше

XS
SM
MD
LG