Спеціальні потреби

Актуально

Янукович прагне плідної співпраці з Росією

Питання передачі української газотранспортної системи в управління спільному україно-російському консорціуму продовжують коментувати в обох країнах. Кілька останніх тижнів триває дискусія довкола того, чи готова Україна на такий крок.

Нова хвиля заяв довкола головного стратегічного українського об’єкта – газотранспротної системи, почалася після того, як Президент Росії Володимир Путін сказав, що колеги з України запропонували йому спільно управляти системою в обмін на право українських компаній розробляти газові родовища в Росії.

Після різкої реакції опозиції на цю заяву, парламент прийняв закон, який забороняє будь-яку форму передачі газотранспортної системи із державної власноті. А уряд виправдовувася, мовляв, такі преговори справді проводять, але з приводу новозбудованих ділянок, наприклад “Богородчани - Ужгород”.

Далі вже голова комітету Держдуми Росії з енергетики Валерій Язев заявив, що Росія зацікавлена у всій українській газотранспортній системі, а не в її окремій її частині.

Прем’єр Янукович був змушений коментувати цю заяву. Він підкреслив, що Україна має намір дотримуватися своїх національних інтересів, і в той же час будовувати перспективні відносини з Росією. І знову заговорив про спільний інтерес до окремої ділянки.

Віктор Янукович зазначив: “Ми будуємо перспективну політику стосунків із Росією. Що стосується будівництва “Богородчани – Ужгорож”, безумовно ця дільниця цікава і для нас, і для Росії, як імпортера газу в Європу. На Заході України ми маємо горловину, яка не дає збільшувати обсяги. Тому будівництво цієї дільниці вкрай необхідне”.

Питання довкола передачі ГЗС у спільне управління прем’єр називає дискусійним, як в українських політичних колах, так і в російських. Щодо ініційованого опозицією закону про заборону передачі ГЗС Янукович був негативним, мовляв, зміни до закону про трубопровідний транспорт нічого нового в законодавстві не зробили. Разом з тим, він відзначив, що такі дії не йдуть на користь україно-російським відносинам. І підкреслив, що Україна буде продовжувати процес співпраці з Росією в енергетичній сфері.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG