Спеціальні потреби

Актуально

Недосипання призводить до збільшення ваги

Відомо, що діти, які не досипають, часто дратівливі та не можуть зосередитись на заняттях у школі. Нові дослідження доводять, що крім того, недостатня кількість сну сприяє також і виникненню проблеми зайвої ваги.

Якщо діти ідуть спати раніше і встають пізніше, шанси, що у них виникне зайва вага – малі. Такий висновок нового дослідження про зв’язок між сном та вагою у дітей, проведеного Північно-Західним університетом. У дослідженні взяли участь дві тисячі дітей віком від трьох до вісімнадцяти років. Фахівці зважили дітей, які брали участь у дослідженні, двічі, з інтервалом у п’ять років. Протягом цих п’яти років діти чи їхні батьки вели журнал тривалості сну.

З’ясувалось, що діти, які спали менше важили більше ніж ті, що спали довше. 20% дітей, які спали лише на годину більше щоночі, мали меншу вагу.

Пізнє лягання найбільше позначається, як показало дослідження, на дітях віком від 3 до 8 років. Водночас ранній підйом найбільш негативно впливає на вагу дітей від 8 до 13 років.

Експерти рекомендують: діти до п’яти років повинні спати 11 –13 годин щоночі, діти від п’яти до дванадцяти повинні спати 10 – 11 годин, а підліткам рекомендовано спати дев’ять годин.

Інші дослідження показують, що недосипання викликає голод. Під час цього дослідження, коли добровольці скоротили свої години сну, науковці зафіксували зростання гормону голоду в їх організмах на 24%. Вони відчували голод, навіть якщо з’їдали таку ж саму кількість їжі, що й завжди. Тому легко переїдали і відповідно набирали вагу.

Дослідження доводить, збільшення годин сну допомагає уникнути зайвої ваги, а відтак пов’язаних з нею проблем зі здоров’ям.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG