Спеціальні потреби

Актуально

Вірус H5N1 викликає нетипову реакцію імунної системи

Якщо виникне пандемія пташиного грипу, хворі помруть через неконтрольовану реакцію імунної системи на збудники цієї хвороби. Такого висновку дійшли вчені, які займалися вивченням вірусу, що викликав пандемію грипу майже 90 років тому, в надії знайти спосіб боротьби із пташиним грипом.

Прагнучи глибше пізнати механізм дії збудника пташиного грипу – вірусу H5N1, у випадку мутації якого може виникнути нова пандемія, вчені США і Канади досліджували пандемію іспанки 1918-го року. У ті далекі часи від цього захворювання померло понад 50 мільйонів людей, більшість із них була молодого віку і ніколи не хворіла.

Вчені із лабораторії біозахисту канадського міста Вінніпег генетично модифікували вірус, виділений на початку ХХ століття, і зробили його схожим на сучасний вірус H5N1.

Після цього вони заразили цим вірусом сім мавп породи макака. Експеримент мав тривати три тижні, але вже після восьми днів тварини були на межі смерті.

“Мавпи були в такому важкому стані, що їх довелося усипити”, – каже керівник досліду Йосіхіро Каваока, вірусолог із університету штату Вісконсн.

Лікар Каваока та його колеги кажуть, що на відміну від інших вірусів пташиного грипу, дію яких може гальмувати імунна система, створена вченими модель вірусного збудника пандемії 1918-го року не піддається її контролю:

“Важке захворювання, яке забрало на початку ХХ століття життя мільйонів людей і тварин, було викликане вірусом, що міг швидко і без перешкод розмножуватися у зв’язку із нестандартною реакцією імунної системи”.

Вчені сподіваються, що отримані результати допоможуть встановити причину, через яку іспанка забрала так багато людських життів. Вони підозрюють, що здорова імунна система людей, які заразилися нею, могла стимулювати розмноження вірусу.

Інший автор дослідження – Майкл Кейтц, співробітник університету штату Вашингтон, каже, що не дивлячись на отримані результати, ніхто не може передбачити, як протікатиме чергова пандемія:

“Дуже важливо створити експериментальну модель захворювання на тваринах, заразивши їх високопатогенними вірусами, які можуть стати потенційними збудниками майбутніх епідемій чи пандемій. Маючи подібні моделі, ми зможемо випробувати ліки і вакцини, і це, ясна річ, підвищить нашу готовність”.

Результати дослідження були надруковані у журналі Nature

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG