Спеціальні потреби

Актуально

Українcький фондовий ринок б'є рекорди

Цього тижня індекс акцій українських підприємств досяг історичного максимуму – 700 пунктів. Лише з початку року він виріс на 45%. Саме такий прибуток за неповних два місяці отримали ті, хто вклав гроші в українські цінні папери. Експерти кажуть – за рівнем прибутковості український ринок – один із найпривабливіших у світі.

Загалом за останні п'ять років акції українських підприємств подорожчали в 6,5 разів. Це значно більше, ніж прибутковість цінних паперів провідних американських або європейських компаній. Найбільше інвесторів цікавили акції українських банків. Подорожчали цінні папери будівельних та енергокомпаній, металургійних комбінатів. Саме вони були локомотивом, який тягнув український фондовий ринок, пояснює генеральний директор компанії “Foil Securities” Олександр Сандул:

“Акціями енергокомпаній рухають зростаючі тарифи та реформування житлово-комунальної сфери. Акції банків ростуть через збільшення споживчого кредитування. Це означає збільшення прибутковості банків та енергокомпаній. Що стосується металургійних акцій, то до них інтерес викликали високі ціни на метал на світових ринках та перспектива вступу України до СОТ”.

Поки що основні гравці на українському ринку – іноземні інвестиційні фонди. Саме вони активно заробляють на цінних паперах банків та меткомбінатів. Але зростання вартості акцій корисне для економіки. Українські компанії отримують додаткові гроші, які можуть вкладати у розвиток.

Олександр Сандул каже: “Що більше в Україні з'являтиметься публічних компаній, буде рости їх прозорість, відкритість та бажаня працювати з інвесторами, то помітніше збільшуватиметься пропозиція дешевих фінансових ресурсів для великої кількості інвестпроектів, які мають українські компанії”.

Аналітики впевнені – до кінця року акції українських підприємств зростатимуть і далі. Для фондового ринку України 2007-ий рік має шанс стати найуспішнішим. Підйом може сягнути 60%. Однак цього може не трапитися, якщо країна не вступить до СОТ. Фактором ризику називають також ймовірні позачергові парламентські вибори. У разі їх проведення, великі іноземені гравці можуть покинуть ринок.

Однак аналітики заспокоюють – спад, якщо й буде, то тимчасовий. У будь-якому випадку, прибутковість акцій українських підприємств залишатиметься вищою, ніж цінних паперів американських чи європейських компаній.

Всі новини дня

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео

США формально підтримали прийняття Швеції та Фінляндії до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:55 0:00

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. Раніше законопроект був затверджений у Сенаті та Палаті Представників. Подробиці про це, а також про обшук будинку колишнього президента США Трампа – від Юлії Ярмоленко.

Джо Байден - про прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції: двері альянсу залишаються відчиненими для країн Європи. Відео

Президент Джо Байден підписав законопроект, який ратифікує Протоколи прийняття до НАТО Фінляндії та Швеції. "Путін хотів, щоб Фінляндія була поза НАТО, але він отримує НАТОзацію Фінляндії разом із Швецією."

Перспективи обмеження видачі туристичних віз росіянам Європою – подробиці. Відео

Естонія та Фінляндія на тлі війни Росії проти України закликали припинити давати туристичні візи всім росіянам. Деталі про це, а також про реакцію Європи на заборону Росією доступу американських інспекторів до своїх арсеналів ядерних озброєнь – від Богдана Цюпина.

У Білому домі прокоментували вибухи на аеродромі в Криму 

Дим внаслідок вибухів в окупованому Криму 9 серпня 2022 року 

США підтримують зусилля України із захисту свого суверенітету і територіальної цілісності, - так прокоментувала речниця Білого дому Карін Жан-П'єр під час брифінгу у вівторок, 9 серпня.

На питання журналіста про “серію вибухів на російській авіаційній базі в Криму”, і чи США вважають Крим правомірною ціллю для ЗСУ, яким Пентагон надав зброю, речниця Білого дому відповіла:

“Як ви знаєте, ми підтримуємо зусилля України із захисту свого суверенітету і своєї територіальної цілісності, як ми багато разів говорили. Боротьба триває на сході та південному заході країни, і ще далека від закінчення. Ми попереджали, що це може бути довга і затяжна війна. Ми продовжуватимемо забезпечувати, щоб Україна могла протистояти неспровокованій агресії Росії, і це - в центрі нашої уваги”, - сказала Карін Жан-П'єр.

Пізніше на уточнення питання, вона додала: “Ми будемо продовжувати підтримувати Україну в їхній боротьбі за свою свободу, в їхній боротьбі за свій суверенітет проти брутального нападу з боку Росії”.

У вівторок на військовому аеродромі у Новофедорівці в окупованому Криму, що неподалік міста Саки, пролунало кілька вибухів. Прес-служба Міноборони України заявила, що “не може встановити причину займання, однак вкотре нагадує про правила пожежної безпеки та заборону куріння у невстановлених місцях”.

Дивіться також: Лідерка білоруської опозиції Тихановська - про можливі сценарії закінчення війни та ситуацію в Білорусі

Ексклюзивне інтерв’ю зі Світланою Тихановською: про політичну ситуацію в Білорусі і відносини України та Білорусі на тлі війни. Відео

Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила про створення Об'єднаного перехідного кабінету. Про політичну ситуацію в Білорусі, відносини України та Білорусі на тлі війни та можливі сценарії її закінчення зі Світланою Тихановською говорила Мирослава Ґонґадзе.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG