Спеціальні потреби

Українcький фондовий ринок б'є рекорди


Цього тижня індекс акцій українських підприємств досяг історичного максимуму – 700 пунктів. Лише з початку року він виріс на 45%. Саме такий прибуток за неповних два місяці отримали ті, хто вклав гроші в українські цінні папери. Експерти кажуть – за рівнем прибутковості український ринок – один із найпривабливіших у світі.

Загалом за останні п'ять років акції українських підприємств подорожчали в 6,5 разів. Це значно більше, ніж прибутковість цінних паперів провідних американських або європейських компаній. Найбільше інвесторів цікавили акції українських банків. Подорожчали цінні папери будівельних та енергокомпаній, металургійних комбінатів. Саме вони були локомотивом, який тягнув український фондовий ринок, пояснює генеральний директор компанії “Foil Securities” Олександр Сандул:

“Акціями енергокомпаній рухають зростаючі тарифи та реформування житлово-комунальної сфери. Акції банків ростуть через збільшення споживчого кредитування. Це означає збільшення прибутковості банків та енергокомпаній. Що стосується металургійних акцій, то до них інтерес викликали високі ціни на метал на світових ринках та перспектива вступу України до СОТ”.

Поки що основні гравці на українському ринку – іноземні інвестиційні фонди. Саме вони активно заробляють на цінних паперах банків та меткомбінатів. Але зростання вартості акцій корисне для економіки. Українські компанії отримують додаткові гроші, які можуть вкладати у розвиток.

Олександр Сандул каже: “Що більше в Україні з'являтиметься публічних компаній, буде рости їх прозорість, відкритість та бажаня працювати з інвесторами, то помітніше збільшуватиметься пропозиція дешевих фінансових ресурсів для великої кількості інвестпроектів, які мають українські компанії”.

Аналітики впевнені – до кінця року акції українських підприємств зростатимуть і далі. Для фондового ринку України 2007-ий рік має шанс стати найуспішнішим. Підйом може сягнути 60%. Однак цього може не трапитися, якщо країна не вступить до СОТ. Фактором ризику називають також ймовірні позачергові парламентські вибори. У разі їх проведення, великі іноземені гравці можуть покинуть ринок.

Однак аналітики заспокоюють – спад, якщо й буде, то тимчасовий. У будь-якому випадку, прибутковість акцій українських підприємств залишатиметься вищою, ніж цінних паперів американських чи європейських компаній.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG