Спеціальні потреби

Актуально

В Україні один мільйон онкологічно хворих

Майже кожен п’ятдесятий українець живе з діагнозом “рак”. Такі цифри оприлюднила Європейська коаліція проти раку – організація, що об’єднує онкологічно хворих. За даними коаліції, щороку страшний діагноз отримують 160 тисяч пацієнтів в Україні, і 90 тисяч щороку помирають від цієї хвороби.

Водночас бюджетні кошти, що виділяють на боротьбу з раком, лише на 30% задовольняють потреби у профілактиці, лікуванні та реабілізації. Як заявляє національний представник Європейської коаліції проти раку Галина Майструк, система профілактики не діє, платити за лікування здебільшого змушений сам хворий, а реабілітаційних програм немає взагалі. За її словами пріоритетом має стати налагодження ранньої діагностики, завдяки якій у Європі виживає 95% хворих на І стадії, в той час як в Україні до лікаря потрапляють уже із запущеною стадією хвороби, і виживання після раку не перевищує 40%. Особлива проблема – профілактика раку молочної залози, захворіти на який ризикує кожна п’ята жінка в Україні.

Галина Майструк каже: “Ми мусимо подумати, як нам витягти тих же жінок з базару на київській Троєщині, аби вони пройшли профілактичний огляд, чи тих, хто опинився поза виробництвом. Можливо слід скористатися старою радянською системою обов'язкових медоглядів і пристосувавши її до сьогодення”.

Майже 99% онкохворих вважають організацію обов’язкових медоглядів в Україні життєво необхідною. Це з’ясувало соціологічне дослідження, яке провів фонд “Демократичні ініціативи” і під час якого було опитано 800 пацієнтів з діагнозом “рак”.

За даними дослідження 85% хворих почали лікувати лише через місцяь після встановлення діагнозу і 14% не отримали жодної інформації про індивідуальний план лікування. Більше половини онкологічно хворих вважають, що якість лікування залежить від платоспроможності пацієнта, і половина опитаних не довіряє ефективності тих ліків, які лікарні та поліклініки здатні запропонувати їм безкоштовно.

Як каже науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна, у онкохворих, які не спроможні заплатити за свій порятунок, часто немає шансу на одужання:

“На жаль, люди, які мають можливість лікуватися у Феофанії, або за кордоном, які мають можливість викликати екстрену допомогу з Німеччини, цих проблем не розуміють. Хоча ці проблеми надзвичайно серйозні, і я не бачу, чим онкомор кращий від Голодомору. А ситуацію, коли потреби хворих задовольняють лише на 30%, справді можна назвати онкомором”.

Як вважає соціолог, громадянське суспільство має вимагати від держави більшої уваги до проблем боротьби з раком:

“Суспільство повинне тиснути і вимагати вирішення цієї проблеми - це справа кожного з нас. Бо мене вже нудить від того, як у засобах масової інформації тисячу разів обсмоктують, що один політик сказав про іншого. А тим часом щоденно гинуть люди, яких можна врятувавти”.

Нагадаємо: 2 березня відзначають Всесвітній день боротьби з раком. На 13 березня заплановані спеціальні слухання на цю тему у Верховній Раді.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG