Спеціальні потреби

Актуально

В Україні один мільйон онкологічно хворих

Майже кожен п’ятдесятий українець живе з діагнозом “рак”. Такі цифри оприлюднила Європейська коаліція проти раку – організація, що об’єднує онкологічно хворих. За даними коаліції, щороку страшний діагноз отримують 160 тисяч пацієнтів в Україні, і 90 тисяч щороку помирають від цієї хвороби.

Водночас бюджетні кошти, що виділяють на боротьбу з раком, лише на 30% задовольняють потреби у профілактиці, лікуванні та реабілізації. Як заявляє національний представник Європейської коаліції проти раку Галина Майструк, система профілактики не діє, платити за лікування здебільшого змушений сам хворий, а реабілітаційних програм немає взагалі. За її словами пріоритетом має стати налагодження ранньої діагностики, завдяки якій у Європі виживає 95% хворих на І стадії, в той час як в Україні до лікаря потрапляють уже із запущеною стадією хвороби, і виживання після раку не перевищує 40%. Особлива проблема – профілактика раку молочної залози, захворіти на який ризикує кожна п’ята жінка в Україні.

Галина Майструк каже: “Ми мусимо подумати, як нам витягти тих же жінок з базару на київській Троєщині, аби вони пройшли профілактичний огляд, чи тих, хто опинився поза виробництвом. Можливо слід скористатися старою радянською системою обов'язкових медоглядів і пристосувавши її до сьогодення”.

Майже 99% онкохворих вважають організацію обов’язкових медоглядів в Україні життєво необхідною. Це з’ясувало соціологічне дослідження, яке провів фонд “Демократичні ініціативи” і під час якого було опитано 800 пацієнтів з діагнозом “рак”.

За даними дослідження 85% хворих почали лікувати лише через місцяь після встановлення діагнозу і 14% не отримали жодної інформації про індивідуальний план лікування. Більше половини онкологічно хворих вважають, що якість лікування залежить від платоспроможності пацієнта, і половина опитаних не довіряє ефективності тих ліків, які лікарні та поліклініки здатні запропонувати їм безкоштовно.

Як каже науковий керівник фонду “Демократичні ініціативи” Ірина Бекешкіна, у онкохворих, які не спроможні заплатити за свій порятунок, часто немає шансу на одужання:

“На жаль, люди, які мають можливість лікуватися у Феофанії, або за кордоном, які мають можливість викликати екстрену допомогу з Німеччини, цих проблем не розуміють. Хоча ці проблеми надзвичайно серйозні, і я не бачу, чим онкомор кращий від Голодомору. А ситуацію, коли потреби хворих задовольняють лише на 30%, справді можна назвати онкомором”.

Як вважає соціолог, громадянське суспільство має вимагати від держави більшої уваги до проблем боротьби з раком:

“Суспільство повинне тиснути і вимагати вирішення цієї проблеми - це справа кожного з нас. Бо мене вже нудить від того, як у засобах масової інформації тисячу разів обсмоктують, що один політик сказав про іншого. А тим часом щоденно гинуть люди, яких можна врятувавти”.

Нагадаємо: 2 березня відзначають Всесвітній день боротьби з раком. На 13 березня заплановані спеціальні слухання на цю тему у Верховній Раді.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG