Спеціальні потреби

Актуально

Ющенко подасть до парламенту ті ж кандидатури

Перед внесенням до парламенту кандидатури Володимира Огризка проводили консультації з прем’єр-міністром і було отримано згоду на призначення. Про це заявив на прес-конференції у Дніпропетровську Президент України Віктор Ющенко:

“Ще раз хочу підкреслити, що після того, як я провів консультації з Борисом Івановичем Тарасюком щодо його відставки, питання призначення Володимира Огризка на посаду міністра закордонних справ було погоджене з Прем’єр-міністром України. Я ще не закінчив переговорів із Борисом Івановичем, як дав розпорядження Балозі терміново зконтактувати з прем’єр-міністром і з’ясувти його позицію щодо кандидатури Огризка. І Віктор Янукович дав чітку і швидку відповідь: ця кандидатура його влаштовує”.

Глава держави підтвердив, що вдруге запропонує кандидатуру Володимира Огризка на міністра закордонних справ, так само як і Віктора Короля – на посаду голови СБУ. За словами Ющенка, саме цих претендентів він вважає найбільш відповідними у професійному сенсі.

Як повідомлялося, 22 лютого Верховна Рада відмовилась голосувати за обох кандидатів, запропонованих президентом.

На прес-конференції у Дніпропетровську Президент прокоментував також заяви прем’єр-міністра щодо розміщення у Польщі і Чехії американських систем ПРО. Віктор Ющенко закликав українських посадовців керуватись у цьому питанні національними інтересами та пам’ятати про свої колективні зобов’язання.

Як він підкреслив, Україна є офіційною стороною європейської колективної системи безпеки, невід’ємним елементом якої є протиракетна оборона. Ющенко нагадав, що три роки тому парламент, у тому числі Партія регіонів одноголосно ухвалила основи оборонної політики в Україні, де “чорним по білому записана участь у Європейській колективній системі оборони”.

Президент порадив українським політикам не “не роздавати так легко відповіді наліво й направо” без чіткого комплексного вивчення питання розташування системи ПРО.

Нагадаємо: напередодні Прем’єр-міністр Віктор Янукович в інтерв’ю одному з німецьких видань заявив, що Сполучені Штати повинні були обговорити з Росією і Україною свої плани розміщення в Польщі та Чехії систем протиракетної оборони. Він зазначив також, що підтримка Польщею планів США не сприяє двостороннім відносинам між Києвом і Варшавою.

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG