Спеціальні потреби

Актуально

В України з'явиться перспектива членства в ЄС

В Україні сьогодні перебувають депутати Європейського парламенту. Після відвідин Києва та зустрічі з першими особами країни, вони мають намір також відвідати низку областей Східної України, зокрема Донецьк, аби з’ясувати сталвення українців до Європейського Союзу.

На відміну від традиційних візитів європейців, делегація Європарламенту на чолі з його віце-президентом Мареком Сівіцем цього разу вирішила поїхати далі від Києва, на Схід. Євроепйські гості мають намір відвідати Донецьк, Луганськ та Дніпропетровськ, аби на власному досвіді зрозуміти, чи справді Україна така різна у своєму баченні Європи та прагненні до неї.

Однак у Києві європейські гості таки мали низку зустрічей, зокрема з Прем’єром Януковичем та спікером Морозом. Головна заява, яка прозвучала під час цих зустрічей – Європарламент має намір сприяти включенню положення про перспективу членства в нову угоду Україна – ЄС. Цю угоду мають підписати вже ближчим часом, і раніше теза про можливість входження України до ЄС у ній була відсутня. Власне за це угоду досить серйозно критикували українські експерти.

Віце-президент Європарламенту Марек Сівец зазначив:

“Ми на початковому етапі переговорів за новою угодою маємо всі необхідні повноваження від Європарламенту, щоб сприяти просуванню інтеграції й співпраці, щоб підписати найефективнішу угоду, яка сприяла б інтеграції України. Адже ми вважаємо, що членство можливе”.

Депутати, які прибули до Києва в складі делегації Комітету Європарламенту з парламентської співпраці між ЄС і Україною кажуть, що є активними прихильниками України.

Українські політики також заявили про свою готовнітсь до євроінтеграції. Спікер Олексндр Мороз заявив:

“Незважаючи на різні політичні уподобання фракцій відносно євроінтеграції, український парламент є практично одностайним”.

Верховна Рада України готова ратифікувати всі документи, які стосуються співробітництва з Європейським Союзом, заявив спікер, зокрема йдеться про загальну схему участі України в операціях ЄС щодо врегулювання криз, про спрощення візового режиму та угоду про реадмісію.

Нагадаємо, що представники Антикризової коаліції постійно зазначають, що у стосунках з Європою Україна має насамперед орієнтуватися на Росію.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG