Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес звинувачують у мікроменеджменті війни

Хоча демократи у Конгресі США і вдаються до кроків, спрямованих проти політики Президента Буша в Іраку, утім вони все ще не наважуються ухвалити законодавства, яке б припинило воєнні асигнування. У свою чергу представники виконавчої гілки влади звинувачують законодавців у мікроменеджменті війни.

Демократи Палати представників американського Конгресу ухвалили цього місяця не зобов’язуючу резолюцію із засудженням рішення Президента Буша надіслати додатково до Іраку 21 тисячу військовослужбовців. Подібну ж резолюцію заблокували у Сенаті республіканці. Однак провідні демократи обох палат Конгресу запропонували інші антивоєнні заходи, включно з можливою спробою переглянути повноваження президента стосовно ведення війни в Іраку.

Більшість демократів кажуть, що перекривати фонди вони не готові. Однак Джон Едвардс, який балотувався на пост віце-президента від Демократичної партії на виборах 2004-го року, закликає саме до такої політики. Свої погляди він виклав у інтерв’ю програмі телемережі СВС “Обличчям до народу”:

“Вважаю, що Конгресу слід використати свої повноваження стосовно асигнувань, та скоротити рівень військ, відкликати для початку з Іраку 40 чи 50 тисяч і продовжувати вдаватися до таких повноважень, щоб вже можливо у наступному році вивести війська з Іраку”.

Державний секретар Кондоліза Райс погоджується, що Конгрес має конституційне право наглядати за діяльністю Білого дому. Однак, каже вона, законодавці нехтують наданою президентові Конституцією роллю головнокомандувача, яка уповноважує його впроваджувати зовнішню політику і консультуватися з військовим командуванням.

Речник Білого дому Тоні Сноу каже, що успішні результати від надіслання президентом додаткових сил буде видно не відразу. На що демократи зауважують, що реагують, за їхніми словами, на антивоєнні настрої, про які виборці дали ясно знати на загальних виборах у листопаді.

Опитані виборці заявили, що триваюче в Іраку кровопролиття розвіяло ілюзії більшості американців стосовно перспектив на перемогу в Іраку. Серед найновіших проявів насильства у цій країні – спроба вбити у понеділок іракського віце-президента, шиїта Адель Абделя Магді. Його доставили до лікарні з легкими пораненнями після вибуху в одній із міністерських споруд Багдада.

Також, з діагнозом повне знесилення і дегідратація потрапив до лікарні Президент Іраку Джалал Талабані. Він вдавався до політичних спроб зупинити міжусобне насильство. А саме зростання кровопролиття в Іраку використовує Президент Буш як аргумент на користь надіслання в цю країну військове підкріплення.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG