Спеціальні потреби

Показник фондового ринку знизився на 2,5%


Український фондовий ринкок відреагував на події на світових біржах практично моментально. Падіння українських цінних паперів почалося ще у вівторок. Воно тривало й весь день у середу.

У вівторок основний показник фондовго ринку – індекс ПФТС впав майже на 2,5%. У середу – майже на стільки ж. Зниження індексу сталося перше після багатомісячного стрімкого зростання. Ситуація ускладнюється технічними проблемами на біржі. Через це багато інвесторів не можуть продати і купити акції. Найбільше втратили в ціні акції українських банків та меткомбінатів. Акції “Райфайзен банк Аваль” за день подешевшали на 10%. Втрачають вартість акції, ціна яких останнім часом зростала найбільше, говорить експерт компанії “Фоіл Секюрітіз” Вадим Самар:

“Деякі акції, які подорожчали найбільше, тепер наближаються до своєї собівартості, тому інвестори бажають їх продати. Але немає панічного продажу, якоїсь панічної ліквідації позицій”.

Майже 90% власників українських акцій – інозмені інвестиційні фонди. Саме вони, налякані повідомленнями з ринків, що розвиваються, могли почати фіксувати прибуток і продавати цінні папери. Це в свою чергу викликало їх падіння. Якщо надалі відтік капіталу з українського фондового ринку буде масовим – він може обвалитися. Хоча таку ймовірність Вадим Самар вважає невисокою:

“Думаю, що такого не станеться. Особливістю українського ринку є не дуже висока ліквідність. Іноземні інвестори, які тримають у портфелях українські акції, це розуміють. Вони знають, якщо усі захочуть одночасно продати значну частину своїх акцій, то їх не буде кому купити. Тому я думаю, що розумні люди цього не робитимуть”.

Поки що інвестиційні фонди не зазнали значних збитків. Більшість із них мінімізує ризики і тримає у портфелі акції підприємтсв різних галузей. Найімовірніше надалі знижуватимуться акції енергогенеруючих компаній та деяких меткомбінатів.

Учасники ринку прогнозують: падіння акцій українських підприємств може тривати від декількох тижнів до декількох місяців. Скільки саме втратять українські цінні папери, залежатиме від ситуації на світових фондових ринках.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG