Спеціальні потреби

Актуально

ЗМІ недостатньо висвітлюють теми ЄС та НАТО

Українські ЗМІ не створюють інформаційного тла для повноцінних дискусій про європейську та євроатлантичну інтеграцію. Такого висновку дійшов громадський Комітет “Рівність можливостей”, що проводив моніторинг телепрограм та газетних публікацій у лютому 2007 року.

На телеканалі ICTV 25 лютого, у підсумковій програмі “Факти тижня з Оксаною Соколовою” вийшов сюжет, який може служити відповіддю на запитання “навіщо простій людині ЄС”. Кореспонденти каналу поїхали у Литву – одну з тих країн, яка нещодавно стала членом європейського клубу. В одному із литовських сіл живе українець Данильченко, який колись приїхав сюди працювати і залишився назавжди. Нині він керує агрофірмою “Кракес” – одним із найпотужніших у країні агропромислових комплексів. Промовистий приклад українця, який реалізував себе у європейських стандартах.

Однак подібний сюжет – велика рідкість для українських ЗМІ. Тему європейської та євроатлантичної інтеграції українські телеканали висвітлюють надзвичайно мляво. Такий висновок, за результатами лютневого моніторингу, оприлюднив комітет “Рівність можливостей”. Голова комітету Олександр Черкмишев каже:

“Загальний висновок, який ми зробили на основі результатів цього моніторингу – те, що українські ЗМІ фактично не створюють інформаційного тла для повноцінних дискусій, повноцінного обміну інформацією щодо євроінтеграційних та євроатлантичних процесів”.

За даними комітету, активніше, порівняно з іншими телеканалами, тематику висвітлювали Перший національний, 1+1 та вже загаданий ICTV. На СТБ інформація про ЄС та НАТО з'явилась лише двічі, на “Новому каналі” за період моніторингу цих тем взагалі не згадували, на “Інтері” та НТН висвітлювали пасивно у контексті інших подій.

Комітет констатує також використання деякими каналами маніпулятивних технологій. Канал “Україна”, наприклад, питання європейської та євроатлантичної інтеграції висвітлює переважно у контексті українських подій – мітингів чи акцій протесту. При цьому сюжети, зазначається в звіті, монтують за класичною технологією маніпуляції громадською думкою, де мета – створити негативне ставлення до НАТО.

Головною ж проблемою інформування українців про НАТО і ЄС залишається те, що звернення журналістів до цих тем обмежується реакцією на ті, чи інші інформаційні приводи. У цій ситуації найбільш системне паблісіті темі НАТО створюють комуністи, які постійно проводять антинатівські акції, – іронізує Черкмишев:

“Як не парадоксально, найбільшим опосередкованим агітатором за НАТО є саме Комуністична партія України. Оскільки більшість людей, які традиційно не належать до виборців цієї політичної сили, вже звикли чинити за принципом: якщо комуністи проти чогось, значить, у цьому щось є, і є щось хороше. Існують певні сигнали, що після акцій, проведених у Севастополі, прихильників натівського курсу в цьому місті стає значно більше. Тобто опосередковано активність комуністів працює саме на те, що ця тема постійно на слуху, вона змушує людей задумуватись”.

Як зазначає експерт, дати відповідь українцям на запитання “навіщо простій людині ЄС” здатні тільки телебачення і газети. А тим часом в українських ЗМІ системної, повної та якісної інформації на ці теми як не було, так і нема.

Всі новини дня

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано дронами - безпілотними літальними апаратами начиненими вибухівкою.

Згадані бази в Курській та Рязанській області та аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США намагаються чинити перешкоди українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG