Спеціальні потреби

Актуально

МакКейн балотуватиметься у президенти

Американський сенатор від штату Арізона Джон МакКейн заявив, що він висуне свою кандидатуру на президентських виборах 2008-го року. Республіканець Джон МакКейн, однопартієць Джорджа Буша, відомий у Сполучених Штатах своєю позицією на підтримку війни в Іраку і, одночасно, критикою Міністерства оборони США за непродуману та непослідовну політику. Згідно з опитуваннями, МакКейн на другому місці в симпатіях американців, на першому – колишній мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані.

Офіційне повідомлення було зроблене в не дуже офіційний спосіб. Воно прозвучало у вечірньому ефірі розважального шоу, яке виходить на каналі СВS.

Сімдесятирічний МакКейн колишній учасник війни у В’єтнамі, пілот військової Авіації. Потрапив у полон 1967-го року, де провів 7 років. Пізніше став сенатором від Арізони і висував свою кандидатуру на президентських виборах 2000-го року.

Джон МакКейн заявив: “З 1988-го року ми маємо лише Бушів та Клінтонів, люди вже думають про народження династій... А такого як мене, шотландського ірландця, ще ніколи не обирали президентом”.

Перша спроба стати президентом у 2000-му році була для МакКейна невдалою. Тоді Республіканська партія віддала перевагу кандидатурі Джорджа Буша, який, згодом, переміг на виборах. Дехто говорить, що МакКейну завадила його прямолінійність у висловлюваннях стосовно релігійних та військових справ, якої не підтримали консервативно налаштовані однопартійці.

Експерт у військових питаннях, він є одним з найактивніших серед усіх прихильників збільшення кількості американських сил в Іраку. Але експерти вважають, що МакКейн може постраждати від такої позиції. Відповідно до опитування телеканалу АВС, він поки що поступається у рейтингу прихильності екс-меру Нью-Йорка Рудольфу Джуліані.

Вік може стати ще однією перешкодою на шляху МакКейна. На момент проведення виборів у 2008-му році, йому виповниться 72 роки, і він може стати найстаршим новообраним президентом США. (Рональдові Рейгану було 70, коли він став президентом). А опитування виборців свідчить, що лише 6 із 10 американців будуть голосувати за кандидата похилого віку.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG