Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко завоювала симпатії громадськості у Вашингтоні

Закінчився візит до Вашингтона лідера української опозиції Юлії Тимошенко, у рамках якого вона провела ряд зустрічей з американським посадовцями, впливовими законодавцями, українською громадою та бізнес колами.

Візит Тимошенко, безперечно, оживив українську тему в американській столиці, де останнім часом Україна була далеко не пріоритетною країною. Пані Тимошенко викликала чергову хвилю інтересу не лише до своєї особистості, а й до України загалом.

Як зазначив один із експертів-політологів американської столиці, президент Проекту перехідних демократій Брюс Джексон – пiсля вiзиту Прем`єр-мiнiстра Януковича, лiдера опозицiї Юлію Тимошенко фактично приймали на такому ж самому рівні.

Свій візит до Вашингтона Тимошенка розпочала виступом у Центрі стратегічних та міжнародних досліджень. Так само як Прем’єр-міністр Янукович під час візиту у грудні минулого року. Щоправда, зустріч з лідеркою української опозиції викликала значно більший інтерес. Як кажуть організатори, вони відмовили понад сотні людей, через нестачу місця у залі. Тим, кому вдалось потрапити на зустріч, пані Тимошенко описала ситуацію в Україні, яку вона оцінює як глибоку конституційну кризу. Як на цій, так і на наступних зустрічах вона пропагувала ідею дострокових парламентських виборів, що на її думку, є єдиним шляхом вирішення кризи. Також під час свого візиту Юлія Тимошенко невтомно говорила про енергетичну безпеку в Європі, у побудові якої Україна може відіграти ключову роль, та про можливі наслідки всупу до ЄЕП.

Лідерка опозиції заявила: “Я хочу усім нагадати, що Єдиний економічний простір – це не тільки зона вільної економічної торгівлі, це створення наддержавного органу, якому передається значна частина суверенітету країн, які входять до ЄЕП. І цей орган уповноважений приймати рішення щодо всіх питань від фінансової, грошово-кредитної політики, до митної політики. При цьому Україна в процесі прийняття рішень буде мати 11%, а Російська Федерація – понад 80%. Хіба це те майбутнє, за яке ми стояли на помаранчевих майданах? Чи це майбутнє, яке омріяли десятки поколінь, яке виборювали справжні патріоти України?”

Вже після першого виступу Юлія Тимошенко завоювала симпатії американсько- української аудиторії. Принаймі так вважає політолог Надія Дюк:

“Це перша людина, яка приїхала до Вашингтона за останні два роки, окрім Тарасюка, і яка розповіла що насправді відбувається в Україні. Тимошенко описала проблеми, які там існують і спробувала окреслити шляхи, як вирішити ці проблеми”.

Програма візиту Юлії Тимошенко дуже нагадувала програму Януковича. Однак, на відміну від Прем’єр-міністра вона зустрілася з лідерами української громади та усіма охочими і відповідала на запитання далеко поза регламентом. Тимошенко пообіцяла розглянути питання створення тимчасових виборчих дільниць на території Сполучених Штатів де мешкають і працюють сотні тисяч громадян України. Знов таки як і Прем’єр-міністр, Юлія Тимошенко зустрілася із бізнесовими колами та інвесторами. Під час ділового сніданку, вона закликала інвесторів вкладати в Україну і обіцяла, що її команда допоможе у розв’язанні проблем:

“Я не хочу драматизувати тільки з тією метою, щоб ви жодної хвилини не втрачали, а йшли в Україну, інвестували, проводили свої бізнес-проекти в Україні, навіть сьогодні, коли ситуація з владою не дуже проста. Таке становище не дуже нагадує політичну стабільність, але не зважаючи на це, я ще раз вас закликаю приходити в Україну і розгортати там свій бізнес.

Я б хотіла, щоб всі мої колеги залишили свої координати і, якщо у вас виникнуть якісь секторальні проблеми, щоб ви зветались з ними до нас. Навіть, будучи в опозиції, ми допоможемо вам просувати бізнес-проекти в Україні ”.

Не оминула Юлія Тимошенко і американську пресу. Під час виступу у Національному прес-клубі вона пояснила присутнім, що не приїхала до Сполучених Штатів за підтримкою своєї внутрішньої політики:

“Мета мого візиту – донести ще з одного опозиційного джерела бачення того, як розгортаються події в Україні”.

Лідерка опозиції мала зустрічі з американськими законодавцями, з віце-президентом, державним секретарем. Як розповіла Тимошенко в екслюзивному інетрв'ю “Голосу Америки” з американськими лідерами вона обговорювала кілька головних питань:

“Одна із тем стосувалася політичної ситуації в Україні і наших занепокоєнь щодо того, що сьогодні, як ніколи за останні п’ятнадцять років є ризики для незалежності України, а також ризики, пов’язані з втратою останніх можливостей в енергетичній сфері щодо диверсифікації постачання енергоносіїв, як в Україну, так і в країни Європейського Союзу. І власне я виклала всі факти, які сьогодні є підставою для хвилювання. Для нас важливо, щоб всі демократичні країни світу, які підтримували Україну під час президентських виборів, які зараз підтримують Україну на шляху розбудови демократії, володіли багатосторонньою інформацією про події, які тепер відбуваються в Україні”.

Офіційна американська сторона позитивно оцінила зустрічі з Юлією Тимошенко. Помічник держсекретаря США з питань Європи та Євразії Деніел Фрід зазначив:

“Юлія Тимошенко провідний лідер України. Політична фігура, яку ми дуже поважаємо. Вона безумовно була демократичною потугою під час Помаранчевої революції. Тут вона зустрілася з Кондолізою Райс, я знаю, що у нах була гарна розмова. Тимошенко також зустрілася й іншими офіційними посадовцями. Для нас це нормально зустрічатися з лідером опозиції. Ми з нею говорили про майбутнє України”.

Вашингтон Юлія Тимошенко залишила, надаючи безперечно нової актуальності темі України. Її зустрічі, схоже, нагадали американському політикуму про існування потужної опозиції в Україні.

Всі новини дня

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка

«Герої не вмирають». Прем’єра короткометражного фільму Сергія Лисенка
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:23 0:00

Сергію Марущаку було 29 років. Він не встиг створити сім’ю, але вже будував дім для майбутньої дружини та дітей. Старший солдат першої окремої танкової бригади загинув під Харковом - його машина підірвалася на міні.

"Це врятує життя" - Байден підписав важливий закон щодо обігу зброї у США

Фото: президент США Джо Байден підписує закон, що посилює контроль над обігом зброї у США, 25 червня 2022 року. REUTERS/Елізабет Франц

ВАШИНГТОН (AP) — Президент Джо Байден у суботу підписав наймасштабніший за останні десятиліття закон про протидію збройному насильству. Закон підтримали обидві провідні партії США, завдяки компромісу, досягнутому на тлі масових стрілянин, що відбулись останнім часом, включаючи вбивство 19 учнів і двох вчителів у початковій школі Техасу.

"Це врятує життя", - сказав Байден у Білому домі. Наводячи слова родин жертв стрілянини, президент додав: "Їхнє послання до нас полягало в тому, щоб щось зробити. Сьогодні ми зробили".

Палата представників США остаточно схвалила закон в п’ятницю, після ухвалення Сенатом у четвер. Байден підписав закони перед тим, як поїхати з Вашингтона в Європу для участі в двох самітах.

Законодавство посилить перевірку наймолодших покупців зброї, обмежить доступ до вогнепальної зброї для винуватців домашнього насильства та допоможе штатам вилучати зброю у осіб, визнаних небезпечними.

Більшість передбачених ним коштів, обсягом 13 мільярдів доларів США, сприятиме розвитку програм психічного здоров’я та шкіл допомоги.

Байден сказав, що компроміс, досягнутий двопартійною групою сенаторів, «не досягає всього, що я хочу», але «він включає дії, до яких я давно закликав, які врятують життя».

"Я знаю, що попереду ще багато роботи, і я не збираюся здаватися, але це визначний день", - сказав президент, до якого при підписанні приєдналася його дружина Джилл, вчителька.

Байден сказав, що 11 липня вони проведуть захід для законодавців та сімей, які постраждали від насильства з використанням зброї.

Байден підписав цей закон через два дні після рішення Верховного суду, яким суд скасував закон Нью-Йорка, що обмежував можливість людей носити зброю в громадських місцях.

Хоча новий закон не включає жорсткі обмеження, за які виступають демократи, такі як заборона штурмової зброї та перевірка даних для всіх операцій з вогнепальною зброєю, це найефективніший захід проти вогнепальної зброї, розроблений Конгресом з моменту введення в дію Заборони штурмової зброї з тривалим терміном дії в 1993 році.

Чи вдасться Росії втягнути Білорусь у війну? Оглядачі реагують на ракетні обстріли України

Архівне фото: Путін та Лукашенко в Москві, лютий 2022 року

25 червня з шести бомбардувальників в повітряному просторі Білорусі, Росія випустила 12 ракет по Україні, повідомляє українська військова розвідка. В розвідці вважають - мета ударів - затягнути Білорусь у війну.

The New York Times вказує - запуск ракет з білоруського повітряного простору відбувся за лічені години до зустрічі російського президента Путіна з лідером Білорусі Лукашенком.

Білоруський опозиціонер Франак Вячорка зауважив - якщо інформація про ракетні удари підтвердиться, то такі удари продемонструють, що Росія контролює територію Білорусі. Удари прагнуть спровокувати Україну до контратаки в Білорусі, щоб залучити білорусів до війни. "Білоруське військо відмовляється воювати проти України", - написав політик у Twitter.

В NYT наводять думки західних та українських оглядачів, які вважають пряму участь Білорусі у війні не вирогідною, бо це може спровокувати внутрішні конфлікти в Білорусі.

А от новини "Вишеградської четвірки" радять не забувати про роль Лукашенка у нападах Росії проти України.

"Війна має завершитись не лише військовою поразкою Росії, але і зміною режиму Білорусі", - йдеться в дописі групи у Twitter.

Оглядачі групи вказують - поки Лукашенко при владі, залишається загроза нападів на країни Балтії та Польщу з території Білорусі, зокрема йдеться про загрозу об'єднання сил Білорусі та Калінінградської області Росії для можливого нападу на Сувальський коридор.

"Прямо із путінських сценаріїв стосовно Чечні". Так відреагував британський аналітик Семуель Рамані на повідомлення про напади а також про підготовки Росією терористичних нападів в білоруському Мазирі, щоб затягнути Білорусь.у війну.

Росія прагне переконати Білорусь вступити у війну, бо російські війська потерпають від значних втрат, вказує в коментарі Express UK аналітик Марк Войджер. В липні заплановані білоруські військові навчання і "вони викликають занепокоєння, адже, на жаль, Росія та її союзники постійно використовували військові навчання, щоб замаскувати свої агресивні дії".

Більше

XS
SM
MD
LG