Актуально
Буш відвідає країни Латинської Америки
Президент США оголосив про нові ініціативи його адміністрації у Латинській Америці, покликані покращити систему освіти, охорони здоров’я та ринку нерухомості країн цього регіону. Про нові проекти він розповідав у Торговій палаті країн Латинської Америки за тиждень до свого візиту до регіону. Багато експертів бачать у цьому візиті спробу американського президента протидіяти посиленню впливу у регіоні лідера Венесуели Уго Чавеса.
Президент Буш каже, що Латинська Америка зробила великий поступ у справі демократизації та підвищення рівня життя населення, однак попереду ще багато роботи:
“Попри успіхи, десятки мільйонів на західній півкулі залишаються за межею бідності та не мають доступу до різноманітних благ, які пропонує нове століття. Моє звернення до трударів та фермерів латиноамериканських країн – у вас є друг в особі Сполучених Штатів. Ми уже занепокоєні вашою ситуацією”.
У четвер президент вирушає у подорож п’ятьма країнами Латинської Америки. Він оголосив про запровадження нових проектів, покликаних покращити систему освіти, охорони здоров’я та ринку нерухомості.
Президент США Джордж Буш заявив: “Це основні соціальні напрямки – освіта, охорона здоров’я та житло – ми вирішуватимемо ці питання по всій Америці. Інвестуючи у програми, покликані зміцнити населення, ми допоможемо працюючим родинам нашої півкулі побудувати для себе краще майбутнє”.
Цей візит Буша до країн Латинської Америки буде найдовшим за весь час його президентства. Багато аналітиків називають цю подорож відповіддю на звинувачення очільника Білого Дому в ігноруванні проблем регіону.
Деякі експерти бачать у цьому візиті також спробу противаги впливу Президента Венесуели Уго Чавеса, який став найбільшим критиком Адміністрації Буша у регіоні. Саме Сполучені Штати він звинувачує у бідності та нерівності, які панують у Латинській Америці. Впив лідера Венесуели останнім часом посилився поза межами його країни. На президентських виборах у кількох латиноамериканських країнах він підтримував кандидатів соціалістичного напрямку. У тому числі Президента Нікарагуа Даніеля Ортеґи, який здобув перемогу листопаді минулого року.
У своєму виступі Президент Буш критикував тих, хто, за його словами, не підтримує демократії:
“Правда у тому, що життя десятків мільйонів наших братів та сестер на півдні не покращується. І тому це викликає запитання, наскільки у цих країнах цінують демократію. Бідний робочий клас країн Латинської Америки потребує змін, і Сполучені Штати готові у цьому допомогти”.
Першою зупинкою Буша стане місто Сан-Паулу, де він зустрінеться з Президентом Бразилії Луїсом да Сілвою. Результатом цієї зустрічі має стати досягнення угоди про виробництво етанолу у рамках розвитку програми заміни бензину біопальним. Після того Буш відвідає Уругвай, Колумбію, Гватемалу та Мексику, де матиме зустрічі з лідерами цих країн.
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум