Спеціальні потреби

Ющенко перебуває з діловим візитом у Польщі


На сьогодні заплановано зустріч Президента Віктора Ющенка із Президентом Польщі Лехом Качинським. Відвідини цієї країни передуватимуть візиту українського лідера до Брюсcеля, де нині тривають переговори про нову посилену угоду між Україною та ЄС.

Упродовж 8 березня Ющенко матиме зустрічі у Брюсселі, де серед іншого йтиметься про перспективи нової посиленої угодм між Україною та ЄС. Європейська преса пише, що ЄС поки не бачить можливості записати в цю угоду перспективу членства України, і що це відбувається через жорстку позицію окремих країн, зокрема Франції.

Не таємниця, що головним лобістом євроатлантичних прагнень України серед нових членів ЄС називають Польщу. Очеивдно, саме через це перед відвідинами Блюсселя Ющенко запланував зустріч у Плоцьку.

Основні теми перемовин із Президентом Лехом Качинським – енергетична безпека, система ПРО та нова посилена угода України з ЄС.

Польща зацікавлена у стратегічному розвитку українського нафтогону “Одеса-Броди-Плоцьк”. Раніше Прем’єр Янукович дорікав європейцям у відстуності інтересу до цього проекту. Однак сьогодні Ющенко вже веде офіційні переговори щодо добудови нафтогону до Плоцька.

Окрім спільної зацікавленості у диверсифікації поставок енергоносіїв та зниженні залежності від російського газу, у двох лідерів є ще декілька спільноважливих тем, серед яких вступ України до НАТО та ЄС. Польща всіляко сприяла таким прагненням України. Відтак підтримка Варшави у справі переговорів щодо посиленої угоди з ЄС для України сьогодні дуже важлива – зазначають експерти.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG