Спеціальні потреби

Уругвайці обіцяють зустріти Буша акціями прoтесту


Наступна зупинка Джорджа Буша у його подорожі п’ятьма країнами Латинської Америки – Уругвай. Тут розмови зосереджуватимуться на питаннях двосторонньої торгівлі та подоланні бідності. Президент США зустрінеться із своїм уругвайським колегою Табаре Васкесом у суботу. Багато уругвайців скептично ставляться до відвідин Бушем своєї країни і готуються привітати його у себе демонстраціями протесту.

За два останні роки Вашингтон перетворився на найбільшого торговельного партнера Уругваю, який прагне збільшити обсяг збуту яловичини, текстильної та іншої продукції у Сполучені Штати. Рамкову угоду про поширення торгівлі обидві країни вже підписали. Нині Президент Буш виявив бажання підписати двосторонню торговельну угоду.

Водночас деякі уругвайці вважають, що краще б скористали з економічної інтеграції з рештою країн Латинської Америки. Дійсно, у питанні подальшого розвитку торгівлі уругвайці ще спільної думки не дійшли.

Відомий лівоцентристськими поглядами Президент Уругваю Табаре Васкес почав готувати свою країну до візиту Президента Буша ще заздалегідь, підкреслюючи з одного боку важливість розширення торгівлі із Сполученими Штатами, та водночас засуджуючи, за його словами, "імперіалізм" США.

Політику Васкеса підтримує в уругвайському парламенті сенатор Едуардо Ріос:

"Ми сподіваємося, що візит сприятиме розширенню торгівлі. І водночас плекаємо надію, що Президент Буш не нав’язуватиме нам будь-яких імперіалістичних моделей, які він запроваджує в інших частинах світу".

Дещо більшу одностайність уругвайці виявляють у ставленні до політики Джордж Буша стосовно Іраку. Вони не схвалюють вторгнення США в іншу країну.

Однак і в цьому питанні знаходяться опоненти. Колишній Президент Уругваю Альберто Лакалле віддає Бушу належне за схвалення екстреної позички Уругваю в момент перебування країни на межі фінансового краху.

Альберто Лакалле каже: "Під час кризи 2002-го року асигновані урядом США півтора мільярди доларів запобігли крах Уругваю. Банки не зачинилися. Нам слід виявляти вдячність. Це звісно не зобов’язує нас погоджуватися в усьому із США. Однак ми повинні пам’ятати, що в скруті нам допомогла саме ця країна".

Американські дипломати в Уругваї відкидають широко розповсюджувані чутки про те, що Вашингтон протягом кількох останніх років ніби то ігнорував Латинську Америку, зосереджуючи натомість увагу на інших частинах світу. Утім дипломати погоджуються, що тенденція погіршення іміджу США тут таки має місце, і що в значній мірі одним із шляхів його виправлення може бути поширення торговельних відносин у регіоні.

Посол США в Уругваї Френк Бакстер заявив: "Імідж, безперечно, не дуже привабливий. А найкраще його виправити можна, коли правильно щось робиш. Гадаю, що в Уругваї, ми робимо правильні речі у багатьох ділянках. Без сумніву, що торгівля – один із найкращих шляхів спілкування. Ми сподіваємося створити робочі місця тут і у Сполучених Штатах".

Цього тижня Президент Джордж Буш повідомив про збільшення американської допомоги країнам Латинської Америки. Вона зосереджуватиметься на розвитку таких важливих для населення регіону галузей, як охорона здоров’я, освіта і будівництво житла.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG